piątek, luty 23, 2018

Akcja Katolicka

13.03.2016. Spotkanie wyjeżdżających na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski odbędzie się w Niedzielę Palmową 20 marca 2016 r. o godz. 11.00 w sali pod plebanią. Należy wpłacić należność za wyjazd 200 zł.

28.02.2016 r. Nie mamy już miejsc na pielgrzymkę Jubileuszu 1050 Chrztu Polski do Poznania i Lichenia. Pozostaje tylko zapis na listę rezerwową i czekanie, że ktoś ewentualnie zrezygnuje. Cieszymy się, żę nasza inicjatywa spotkała się z tak wielkim, pozytywnym odzewem. Trzeba będzie chyba częściej organizować pielgrzymki i wycieczki.

21.02.2016 r. Akcja Katolicka parafii Zbuczyn i Gminny Ośrodek Kultury organizują Wieczór poezji Ks. Jana Twardowskiego, który odbędzie 25.02.2016 r. w sali GOK w Zbuczynie. Poezję zaprezentuje młodzież z Gimnazjum w Zbuczynie oraz zespół muzyczny pielgrzymkowy pod kierunkiem Łukasza Orzełowskiego. Wstęp wolny. Ks. Jan Twardowski, który kilka lat temu odszedł do wieczności, to największy współczesny poeta polski.

Pielgrzymka Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski organizowana przez Akcję Katolicką parafii Zbuczyn

14.04.2016 r. Czwartek

Godz. 8.00 wyjazd autokarem ze Zbuczyna. Płock – średniowieczna katedra z grobami królów polskich i stare miasto, dom (sanktuarium) św. Siostry Faustyny, gdzie otrzymała pierwsze objawienia. Włocławek – tama na Wiśle, miejsce męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, multimedialne muzeum Ks. Jerzego. Po południu przyjazd do Lichenia. Msza św. i Apel w Bazylice licheńskiej. Nocleg w Domu Pielgrzyma „Arka”.

15.04.2016 r. Piątek.

Msza św. w Licheniu. Wyjazd do Gniezna – katedra i stare miasto i Lednicy – miejsca chrztu Mieszka I. Zwiedzanie pól lednickich ze słynną rybą – bramą III tysiąclecia. Konin – stare miasto ze średniowiecznym kościołem. Obok najstarszy w Polsce drogowskaz z XII w. stojący ongiś na szlaku bursztynowym. Nocleg w Licheniu.

16.04.2016 r. Sobota

Wyjazd do Poznania. Katedra Poznańska, stare miasto i słynna zabytkowa fara. Godz. 11.00 Główne uroczystości na stadionie Inea.  Uroczysta Msza św. 1050-lecia z udziałem Episkopatu Polski. Godz. 19.00 na tymże stadionie: Słynny musical: Jesus Christ Superstar. Godz. 21.30 wyjazd do Zbuczyna.

Koszt 200 zł. (autokar, noclegi w pokojach 4-osobowych, ubezpieczenie, bilety – wejściówki). Wyżywienie własne. W domu pielgrzyma w Licheniu dobrze zaopatrzony i tani bar i restauracja. Wyżywienie na stadionie w sobotę wliczone w cenę biletu. Przewodnik – Ks. Stanisław Chodźko. Zapisy w zakrystii.

10.02.2016 Mamy już wynajęty autokar, zarezerwowane noclegi w Licheniu i kupione wejściówki na stadion w Poznaniu. Tylko się zapisywać!