piątek, kwiecień 20, 2018

Chór parafialny

24.09.2016 r. Po wakacjach rozpoczęliśmy próby chóru. Wielkim przeżyciem były śpiewy podczas Ogólnopolskich Dożynek na Jasnej Górze na Mszy św. o północy dn. 4 września 2016 r. przez cudownym obrazem Maryi. Nie mniejsza radość nas spotkała, gdy mogliśmy zaśpiewać podczas Diecezjalnych Dożynek w Woli Gułowskiej dn. 8 września.

Czterogłosowy chór naszej parafii istnieje od kilku dziesięcioleci. Obecnie kieruje nim P. Organista Marek Przewoźny. Chór liczy 30 członków. Ostatnio wstąpiło do chóru kilkoro  młodych ludzi. Często występuje razem ze scholą. Próby chóru odbywają się w środy po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy następne osoby, które mają słuch muzyczny.  Ostatni piękny występ chóru to Droga Krzyżowa w piątek 18.03.2016 r. Chór poprowadził rozważania przeplatane śpiewem. Uczestniczyło dużo ludzi. W kościele czuć było niezwykłą atmosferę ciszy, skupienia i wsłuchania się w prezentowane treści. Pięknie przygotowane i wykonane pieśni pasyjne pomagały przeżywać tajemnice męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa.