piątek, kwiecień 20, 2018

Duszpasterstwo Rodzin

Zaproszenie!

W związku ze zbliżającym się Dniem Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, zapraszamy do włączania się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby chore, które nie mogą uczestniczyć we Mszy Św. tego dnia, mogą podjąć adopcję za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. Pomocą w realizacji zobowiązań może być aplikacja dostępna na stronie Fundacji małych Stópek.

Tego dnia (25.03.2017, sobota) zapraszamy też do Katolickiej Poradni Rodzinnej w Zbuczynie na godz. 11.00. Będziemy modlić się o szacunek dla życia ludzkiego, wysłuchamy wykładu i będziemy rozmawiać na temat: ”Człowiekiem jestem od poczęcia”. Zachęcamy narzeczonych, młode małżeństwa, wszystkich, którym leży na sercu dobro poczętych dzieci. Przewidziany słodki poczęstunek.

Zapraszamy!

Katarzyna Suchoń - Katolicka Poradnia Rodzinna w Zbuczynie

Ks. Krzysztof Niestieruk – Dekanalny Duszpasterz Rodzin

Ks. Stanisław Chodźko - Dziekan

Szczególną rolę w duszpasterstwie rodzin odgrywa Katolicka Poradnia Rodzinna mieszcząca się w biurze przy sali katechetycznej. Prowadzi ją Pani Instruktor Katarzyna Suchoń (tel. 691121996) we współpracy z Ks. Krzysztofem Niestierukiem. Poradnia czynna jest w II i IV sobotę miesiąca w godz. 11.00-16.00. Zadania Poradni to przygotowanie narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa, porady dla małżonków i rodziców. Poradnia prowadzi też spotkania formacyjne dla młodych małżeństw pt "U jubilera". Jest to nawiązanie do sztuki Karola Wojtyły pt. "Przed sklepem jubilera", w której dwoje młodych ludzi pragnie odkryć tajemnicę prawdziwej, pięknej miłości. Ostatnie spotkanie odbyło się 17.01.2016 r. o godz. 17.00 w sali katechetycznej. Udział wzięło kilka małżeństw. Kolejne spotkanie 14 lutego o tej samej porze. Przygotowano niezwykle interesującą tematykę.