piątek, kwiecień 20, 2018

Ogłoszenia parafialne

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Pierwsza Komunia św. 2018 r. 

Spotkania z dziećmi i rodzicami przed I Komunią św. w sali parafialnej (spotkania wg miejscowości, gdzie są szkoły, do których uczęszczają dzieci):

24.04.2018 r. godz. 16.00 - Borki Kosy; 17.00 - Borki Wyrki

25.04.2018 r. godz. 16.00 - Zbuczyn klasa III B

26.04.2018 r. godz. 16.00 - Zbuczyn klasa III A

27.04.2018 r. godz. 16.00 - Ługi Wielkie, Czuryły, Izdebki Kosny, Siedlce

Pierwsza Komunia św. dzieci klas III odbędzie się w niedzielę 27.05.2018 r. o godz. 10:00.

IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018 r., Ogłoszenia

Z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii organizujemy peregrynację obrazu Chrystusa Miłosiernego po wszystkich rodzinach naszej parafii. Nawiedzenie rodzin rozpoczniemy od Zbuczyna, by zdążyć do Misji św. na 23 września. W kolejnych wioskach peregrynacja będzie rozpoczynać się sukcesywnie w zależności od wielkości wioski. Wszystkich mieszkańców Zbuczyna zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zostaną podane informacje o nawiedzeniu, wyznaczone 3 trasy wędrówki obrazu, zostaną przekazane specjalne modlitewniki oraz nastąpi uroczyste rozpoczęcie wędrówki obrazu od rodziny do rodziny. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego będzie przebywał dobę – od godz.19.00 do godz. 19.00 następnego dnia.

Dziś niedziela seminaryjna. Serdecznie witamy wśród nas Ks. Profesora Jacka Świątka. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Zdan oraz Bzowa za ofiarną pracę na rzecz parafii przy porządkowaniu terenu wokół ogrodzenia kościoła.

Zachęcamy do parkowania samochodów na nowym parkingu, gdyż dotychczasowy jest przeładowany.

Dzisiaj o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

W tym tygodniu imieniny będzie obchodził Ks. Wojciech. Polecamy jego osobę modlitwie parafian. Życzenia Ks. Wojciechowi złożymy za tydzień, gdyż dzisiaj jest na wyjeździe pielgrzymkowym.

III Niedziela Wielkanocna, 15.04.2018 r., Ogłoszenia

Dziś rozpoczynamy tydzień biblijny. Zwróćmy uwagę na konieczność czytania Pisma św. w domach i pilnego słuchania Słowa Bożego w kościele.

Dziś przy kościele charytatywny kiermasz książek prowadzony przez Kościół Domowy. Dochód przeznaczony jest na leczenie Piotra Pietruszewskiego ze Smolanki. Po ogłoszeniach przedstawiciel organizatorów przybliży ideę kiermaszu. W ofercie jest wiele ciekawych książek, m.in. książeczka o kandydacie na ołtarze Ks. Biskupie Ignacym Świrskim. Koszt druku 2 zł. Ofiarowana ewentualna dobrowolna nadwyżka będzie przeznaczona na leczenie Piotra.

Kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich a także spotkanie z firmą foto-video.

Zapraszamy wszystkich na piękny religijny  film pt. „Koło zamachowe”. Film będzie wyświetlony dziś o godz. 19.00 w kościele.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie dla parafii sadzonek pięknych kwiatów bezimiennym ofiarodawcom z Helenowa oraz Państwu Pastorom ze Zbuczyna.

Z okazji 600-lecia parafii Zbuczyn nasza gmina podjęła wiele pięknych inicjatyw. Jedną z nich jest zasadzenie 600 buków. Sadzenie buków przeznaczonych na teren parafialny jutro po Mszy św. o 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

We wtorek i środę chcemy przeprowadzić prace porządkowe oraz wyrównanie terenu na zewnątrz ogrodzenia kościoła. Serdecznie prosimy do pracy według kolejki – na wtorek od godz. 9.00 mieszkańców Zdan, będzie to zakończenie kolejki a na środę też od godz. 9.00 mieszkańców Bzowa, będzie to rozpoczęcie nowej kolejki. Zabieramy ze sobą szpadle, łopaty i żelazne grabie.

Za tydzień o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Kolektywem” Oleśnica, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 na stadionie w Zbuczynie.

W minionym tygodniu  odszedł do wieczności śp. Jan Tomaszewski z Rówiec. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, 8.04.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Taca przeznaczona jest na Caritas.

Jutro przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Jest to dzień świętości życia poczętego. Można będzie rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. Na ten temat można dziś pobrać przy kościele bezpłatne materiały.

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszego Biskupa Ordynariusza śp. Ignacego Świrskiego. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację. Obrazek z Ks. Biskupem i modlitwą beatyfikacyjną można pobrać bezpłatnie przy kościele. Obrazki można pobrać dla całej rodziny. 

Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 13 czerwca o godz. 16.00

Dziś o godz. 12.20 w TV Trwam wystąpi nasz Ks. Proboszcz z rolnikami. Natomiast wywiad z Ks. Proboszczem w Katolickim Radiu Podlasia zostanie nadany we wtorek o godz. 21.30.

Niedziela Wielkanocna, 1.04.2018 r., Ogłoszenia

Jutro II dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Ofiary będą przeznaczone na KUL.

Dziękujemy kołom różańcowym i mieszkańcom wiosek za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców umieszczona jest w gablocie. Dziękujemy mieszkańcom Karcz i siostrze Kindze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom żywności na stół świąteczny na plebanii oraz Firmie „Rzeźnik” za dary konserw dla ludzi w potrzebie. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej, składanej podczas Drogi Krzyżowej, dzięki którym ufundowaliśmy 20 talonów żywnościowych po 150 zł dla uboższych rodzin rozprowadzonych przez grupę charytatywną we współpracy z GOPS-em. Dziękujemy chórowi i panu organiście za oprawę muzyczno-wokalną świąt. Ministrantom i lektorom dziękujemy za piękną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy strażakom, harcerzom i wszystkim biorącym udział w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa i zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Gorąco dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty na rezurekcji oraz ich rodzicom i paniom katechetkom.

Do soboty trwać będzie Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona będzie na Caritas.

Za tydzień w Borkach Kosach odpust Miłosierdzia Bożego o godz. 8.00

Od wtorku Msze św. wieczorowe w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Msza św. o 18.00. Osoby obchodzące pierwsze piątki miesiąca, jeżeli są w stanie łaski uświęcającej, nie muszą się spowiadać, wystarczy przyjąć Komunię św. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”, dwa numery.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Zofia Antosiewicz ze Zbuczyna, śp. Kazimierz Borkowski z Paduch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Palmowa, 25.03.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o 10.00 rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem jutro i we wtorek o godz. 17.30

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za  zorganizowanie trzeciej ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie Zbuczyn – Wiśniew o długości 30 km, w której wzięło udział 300 osób. Dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Z ofiar zbieranych w czasie Drogi Krzyżowej zostaną ufundowane talony żywnościowe dla ubogich rodzin.

 Święte Triduum Paschalne, które będziemy obchodzić w tym tygodniu, to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Starajmy się wziąć w nich pełny udział.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża o godz. 18.00. Jest to publiczne wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Krzyżowi. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Prosimy o czuwanie przy Grobie służby mundurowe: strażaków, harcerzy oraz wszystkie wspólnoty parafialne. Dzieci i młodzież zapisują się na adorację wg grafiku u swoich katechetów. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30. Pojedzie 3 księży trasami wywieszonymi w gablocie. Przyjeżdżamy po księży i odwozimy do następnej wioski. I trasa: Łęcznowola, Grodzisk, Rówce, Jasionka, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Sołdy. II trasa: Zdany, Chromna, Świercze, Borki Wyrki, Helenów, Rętki, Lipiny, Ługi Wielkie, Tarcze, Cielemęc. III trasa: Choja, Rzążew, Bzów, Karcze, Tchórzew, Kijki, Kwasy, Wólka Kamienna, Plewki, Pogonów. Poświęcenie pokarmów w Zbuczynie o godz. 9.00, 11.00, 13.00

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w całym roku liturgicznym. Przynosimy świece.

Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 i po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy. Na procesję rezurekcyjną prosimy strażaków i jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Taca przeznaczona będzie na KUL.

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r., Ogłoszenia

Księdzu Mariuszowi Zaniewiczowi dziękujemy serdecznie za podjęcie trudu rekolekcji. Dziękujemy za głoszone przez Księdza pouczające i trafiające do serca kazania. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wiele radości w posłudze kapłańskiej w Kurii Biskupiej. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji: księżom spowiednikom, księżom wikariuszom i księdzu diakonowi, siostrze zakrystiance i siostrom pracującym w kuchni, lektorom, psałterzystom, służbie liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności, szczególnie za mięso, wędliny, ciasto, swojski chleb.

Dziś spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie Żale po sumie.

Ks. Diakon Marek Kondej kończy w sobotę praktykę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w duszpasterstwo, życzymy owocnych przygotowań do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do nas na Mszę św. prymicyjną.

Jutro uroczystość św. Józefa. Ze względu na wyjazdy księży na rekolekcje Msze św. będą tylko o godz. 7.00 i 17.00

Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Trasa: Zbuczyn – Radomyśl – Wiśniew o długości 27 km. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant. Drogę Krzyżową przechodzimy w milczeniu. Zakończenie w Wiśniewie około godz. 5.00. Powrót każdy zapewnia sobie prywatnie. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Borkach Kosach. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 10.00 a po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem w poniedziałek 26 i we wtorek 27 marca o godz. 17.30

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński który będzie trwał przez 8 niedziel po Mszy św. o godz. 10.00. Ale rozpoczęcie kursu nastąpi już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali pod plebanią. Uczestnicy otrzymają indeksy. Prosimy wszystkich zainteresowanych kursem narzeczonych o przybycie.

Informacja dla rolników: Rząd RP nie wywiązał się z zadań skutecznej walki z ASF. Rolnicy naszej diecezji zawiązali Komitet Protestacyjny. Pierwszy protest to wyjazd w najbliższy piątek do Jasionki k/Rzeszowa na manifestację. Zapisy na wyjazd i dokładne informacje w siedzibie „Schabrolu”.

Nasza diecezja rozpoczyna proces beatyfikacyjny Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Siedleckiej a po niej zaprzysiężenie Trybunału beatyfikacyjnego.

W sobotę w Siedlcach odbędzie się kolejny Dzień Młodzieży. Zapisy na wyjazd u Ks. Andrzeja.

W środę 21 marca u naszych sióstr święto patronalne i odpust św. Benedykta. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy u sióstr i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Siostry serdecznie wszystkich zapraszają.  

 

IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj kazania głosi i zbiera ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Żytomierza na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy Ks. Jarosławowi za przybycie do nas, głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz – wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Siedleckiej. Porządek rekolekcji: Msze św. w piątek i sobotę o godz. 9.00, 11.00, 16.00 – dla dzieci, 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. i w czasie Drogi Krzyżowej. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Nauka stanowa dla mężczyzn w piątek o godz. 19.00. W sobotę o godz. 10.00 nauka stanowa dla kobiet. Taca w niedzielę przeznaczona będzie dla ks. rekolekcjonisty. Nie będzie Mszy św. w Borkach Kosach.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w piątek 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.  Trasa: Zbuczyn – Wiśniew. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant.

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Odwiedziny chorych w dn. 28 marca. Zapisy chorych w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00. Katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 26 i 27 marca o godz. 17.30. Prosimy do udziału w katechezach wszystkich parafian, którzy pragną ochrzcić własne dziecko lub być rodzicem chrzestnym.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 9.00

 

II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018 r. Ogłoszenia

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

W czwartek - I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00, następnie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Msza  św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o 18.30. W sobotę – I sobota miesiąca.

Za tydzień Msza św. w Bokach Kosach w szkole o godz. 12.00 w intencji poległych żołnierzy wyklętych i o pomyślność Ojczyzny. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień imieniny Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy o Ks. Biskupie w modlitwach.

Za tydzień można będzie nabyć przy kościele wyroby świąteczne z warsztatów  w Kisielanach. Dochód przeznaczony jest na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Za dwa tygodnie kazania wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Ukrainy.

Ks. Proboszcz wyjeżdża dziś z parafianami do Ziemi św., księża wikariusze wyjechali z młodzieżą w góry. Dyżur w parafii do czwartku będą pełnić Ks. Wojciech i Ks. Diakon.

Wyjazd do Ziemi św. dziś o godz. 16.00.

Przymiarka strojów do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.00 w sali pod plebanią.

Z biura Papieskich Dzieł Misyjnych przysłano podziękowanie kolędnikom misyjnym za ofiary na misje oraz pamiątki. Kolędnicy mogą je odebrać w zakrystii.

Są już do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.

Dzisiaj w ramach jałmużny wielkopostnej można wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018 r. Ogłoszenia

Witamy serdecznie Ks. Diakona Marka Kondeja, który rozpoczyna dziś w naszej parafii drugą część praktyk diakońskich. Życzymy radosnej i owocnej praktyki.

Dzisiaj kończymy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu nadal można wpisywać postanowienia abstynenckie.

Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30. W miniony piątek była za słaba frekwencja. Prosimy, by każdy parafianin czuł się zobowiązany do udziału. Prosimy przyprowadzać dzieci.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w najbliższą sobotę 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii jeszcze tylko dzisiaj. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o godz. 8.00

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Na polecenie Ks. Biskupa dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie. Na ten cel można też w zakrystii nabyć cegiełki. Za tydzień w ramach jałmużny wielkopostnej można będzie wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. od 16 do 18 marca. Prosimy, by już dziś zaplanować sobie wolny czas, by wziąć w nich udział.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Daniela Borkowska ze Zbuczyna, śp. Zdzisław Perka z Grodziska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj światowy dzień chorego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Zapraszamy serdecznie na film pt. „Wiara króla”, który będzie wyświetlony dzisiaj w kościele o godz. 19.00.

Jutro 4 rocznica śmierci Ks. Prałata Jana Siekierko. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. za Ks. Prałata o godz. 17.00.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych a ponadto osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć do syta tylko jeden posiłek dziennie. Dzień ten przeżywamy na modlitwie i w skupieniu. Podejmujemy postanowienia wielkopostne. W tym dniu wypadają też tzw. „walentynki”, dlatego wszystkie planowane imprezy walentynkowe należy przenieść na inny termin.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu wpisujemy postanowienia abstynenckie. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.30 z Komunią św. ale bez Mszy św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 7.00.

Wyjazd do Niepokalanowa i Ołtarzewa odwołujemy ze względu na małe zainteresowanie.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. wylatujemy 25 lutego. Wyjazd autokarem na lotnisko o godz. 16.30 sprzed kościoła.

Przeprowadziliśmy odkurzanie kościoła, sufitu, gzymsów i ścian. Zdjęcia z prac można obejrzeć na stronie internetowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Zachęcamy, by więcej dzieci wstąpiło do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w soboty o godz. 11.00. Zgłoszenia do Ks. Krzysztofa. Próby scholi w soboty o godz. 10.00. Zgłoszenia do Ks. Andrzeja.

Przygotowujemy się do Jubileuszu 600-lecia parafii, do Misji św. i wizyty Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej z księżmi misjonarzami odbędzie się za tydzień na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Sysik ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V Niedziela Zwykła, 4.02.2018 r. Ogłoszenia

Dziś kazania głosi Ks. Dariusz Stańczyk z Syberii i po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na wsparcie parafii katolickiej w Tobolsku. Dziękujemy Ks. Dariuszowi za przybycie, głoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości w pracy w trudnych warunkach syberyjskich.

Serdecznie dziękujemy młodzieży z KSM-za zorganizowanie balu karnawałowego. Dyrekcji szkoły dziękujemy za udostępnienie stołówki i kuchni. W balu udział wzięło ponad 130 osób. Życzymy młodzieży dalszych sukcesów w służbie Bogu i Ojczyźnie.

Film pt. „Wiara króla”, który miał być wyświetlony dzisiaj w kościele, będzie wyświetlony za tydzień o godz. 19.00.

Jutro wspomnienie św. Agaty. Po Mszach św. błogosławieństwo soli i chleba, których używamy w obliczu zagrożenia ze strony żywiołów.

W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta, patronki naszych sióstr. Módlmy się za nasze siostry Benedyktynki i o nowe powołania zakonne.

Msza św. wieczorowa w sobotę będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 18.00 ze względu na wcześniejszy ślub.

Za tydzień światowy dzień chorego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy sakramentu namaszczenia. Prosimy o przywiezienie osób chorych i w podeszłym wieku do kościoła.

Organizujemy wyjazd do Niepokalanowa dla zapoznania się z dziełem św. Ojca Maksymiliana Kolbe i do księży pallotynów do Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej w sobotę 3 marca. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. wylatujemy 25 lutego. Wyjazd autokarem na lotnisko o godz. 16.30 sprzed kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bolesław Bonat z Kosów, śp. Karol Dziedzic z Kolonii Jasionka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


 

IV Niedziela Zwykła, 28.01.2018 r. Ogłoszenia

Małżeństwa pragnące wstąpić do Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w sali pod plebanią dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Przynosimy do kościoła gromnice. W tym dniu modlimy się za powołanych do życia zakonnego. Taca na utrzymanie zakonów klauzurowych w diecezji. Jest to też I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 17.00. Jest to też dzień św. Błażeja – patrona w chorobach gardła. Po Mszach św. modlitwa do św. Błażeja i obrzęd uzdrowienia górnych dróg oddechowych.

Za tydzień kazania wygłosi Ks. Dariusz Stańczyk z Syberii i po Mszach św. zbierze ofiary do puszek.

Za tydzień o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony film pt. „Wiara króla”.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów. Zamówiliśmy kilka egzemplarzy więcej, można jeszcze się zapisać.

Kongres Rolnictwa RP z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się w Warszawie 3 lutego. Rolnicy mogą wziąć w nim udział. Wyjazd organizuje Grupa Producencka „Schabrol” w Zbuczynie. Dokładne informacje i zapisy w biurze „Schabrolu”. Poruszany będzie m.in. problem ASF-u.

Organizujemy wyjazd do Niepokalanowa dla zapoznania się z dziełem św. Ojca Maksymiliana Kolbe i do księży pallotynów do Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej w sobotę 3 marca. Koszt około 70 zł. Zapisy w zakrystii.

Mieszkańcy Wędziagoły na Litwie, których Ks. Proboszcz odwiedził tydzień temu, składają gorące podziękowanie za ofiarowane im ubrania i książki.

Ofiary na misje zebrane przez kolędników misyjnych wyniosły 5.581,-zł. Bóg zapłać kolędnikom i wszystkim parafianom, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary.


 

II Niedziela Zwykła, 14.01.2018 r. Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za zorganizowanie spotkania małżeństw. Jak wynika z relacji uczestników, było ono bardzo potrzebne i dostarczyło wielu pięknych przeżyć umacniających wspólnotę małżeńską.

Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach od nowego roku będą odprawiane każdego 16 dnia miesiąca o godz. 7.00. Najbliższa Msza św. wypominkowa we wtorek.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas III

W Seminarium Duchownym będą organizowane rekolekcje dla młodzieży męskiej w dniach od 2 do 4 lutego. Chętnych młodzieńców prosimy o zgłoszenie się do księży wikariuszy.

Uboga rodzina potrzebuje kuchni gazowej z elektrycznym piekarnikiem. Może ktoś z parafian mógłby taką ofiarować, prosimy o kontakt.

W związku z chorobą Ks. Andrzeja nastąpiła zmiana porządku kolędy:

Poniedziałek od godz. 15.00 - ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała (2 ks.)

Wtorek od godz. 9.00 - Rówce (2 ks.), od godz. 15.00 - ul. Dębowa, Piwna (1 ks.)

Środa od godz. 15.00 - ul. Lipowa, Cmentarna (1 ks.), ul. Graniczna (1 ks.), ul. Klonowa, Piaskowa, Krótka, Rynkowa (1 ks.)

Za tydzień podsumowanie kolędy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Kruk ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


Niedziela Chrztu Pańskiego, 7.01.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi, Ks. Krzysztofowi, KSM-wi, ministrantom, lektorom, Oazie dziecięcej i młodzieżowej i wszystkim zaangażowanym osobom za przygotowanie i przeprowadzenie wczorajszego Orszaku Trzech Króli a parafianom za liczny udział.

Dzisiaj Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Msza św. dziękczynna w  katedrze siedleckiej o godz. 13.00.

Zapraszamy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa dziś na spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św., następnie spotkanie w szkole.

Dzisiaj jasełka w świetlicy w Paduchach o godz. 16.00.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu:

Poniedziałek od godz. 9.00 Grodzisk (2 ks.), Kwasy i Wólka Kamienna (2 ks.)

Wtorek od godz. 12.00 – Jasionka (2 ks.)

Środa od godz. 9.00 – Łęcznowola (2 ks.), od godz. 15.00 Zbuczyn, ul. Terspolska (3 ks.)

Czwartek od. godz. 9.00 – Kol. Jasionka i ul. Polna (2 ks.), od. godz. 15.00 Zbuczyn , ul. Siedlecka, Żytnia (3 ks.)

Piątek od. godz. 15.00 Zbuczyn ul. Starowiejska (2 ks.), ul. Gliniana, Północna, Leśna (2 ks.)

Sobota od godz. 9.00 – Borki Kosy (2 ks.), ul. Poręby, Spacerowa, Świerkowa (1 ks.)

Poniedz. 15 stycznia od godz. 15.00 - ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała (2 ks.), ul. Klonowa, Krótka, Rynkowa (1 ks.)

Wtorek 16 stycznia od godz. 9.00 - Rówce (2 ks.), od godz. 15.00 - ul. Dębowa, Piwna (1 ks.)

Środa 17 stycznia od godz. 15.00 - ul. Lipowa, Cmentarna (1 ks.), ul. Graniczna (1 ks.)

Odeszli do wieczności śp. Krystyna Celińska ze Zbuczyna, pogrzeb jutro o godz. 13.00, śp. Aleksandra Rzążewska z Rzążewa, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz nim dać Panie.


 

Niedziela Św. Rodziny, 31.12.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiaj zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne o godz. 16.00.

Jutro Nowy Rok i Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące, tak jak Trzech Króli 6 stycznia. Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej jutro, w Nowy Rok o godz. 17.00

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 10.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego pod przewodnictwem pana Tomasza Radomyskiego. Po Mszy św. o 12.00 wyruszymy w orszaku Trzech Króli.

Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną do katedry siedleckiej na godz. 13.00.

Zapraszamy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa na spotkanie w przyszłą niedzielę 7 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św.

Za tydzień Jasełka i wigilia środowiskowa w świetlicy w Paduchach o godz. 16.00. Paduchy wszystkich zapraszają.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z adoracją o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00. W sobotę, w święto Trzech Króli wypada też I sobota miesiąca.

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Oazy dziecięcej i młodzieżowej w czwartek o godz. 18.00.

Na kanale TV Republika można będzie obejrzeć film o Solidarności Walczącej reżyserowany przez Pawła Przewoźniego, syna naszego pana organisty, w którym wystąpią taż nasi parafianie. Projekcja jutro o godz. 20.40

Ktoś systematycznie wyrzuca śmieci budowlane do pojemników na nasze cmentarze. Jest to głównie styropian do ocieplania domów. Proszę o informację, kto to może być a najlepiej by sam się przyznał.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu: Wtorek od godz. 9.00 – Ługi Wielkie (2 ks.), Rzążew (2 ks.), Choja (1 ks.). Środa  od godz. 9.00 – Bzów (2 ks), Karcze (1 ks.), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Łąkowa, Cicha, Ogrodowa (1 ks.). Czwartek od godz. 9.00 – Tchórzew i Kijki (2 ks), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Jana Pawła II, Spokojna, Błękitna (1 ks). Piątek od godz. 9.00 – Plewki (1 ks), Pogonów (1 ks), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Jasna, Wesoła, Pogodna, Południowa (2 ks.)

Odszedł do wieczności śp. Stanisław Samoćko z Łęcznowoli. Pogrzeb w piątek o godz. 10.00


II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Św. Szczepana, 26.12.2017 r., Ogłoszenia

Dziś święto św. Szczepana – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o 16.00. Taca dzisiejsza  przeznaczona jest na Caritas. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. O godz. 12.00 chrzest dzieci.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Bzowa za przygotowanie szopki betlejemskiej, młodzieży z KSM-u dziękujemy za przystrojenie choinek. Panu Krzysztofowi i Siostrze Kindze - za wkład pracy nad przygotowaniem kościoła do świąt. Dziękujemy Panu Henrykowi Tomaszewskiemu za ofiarowanie 6 choinek do kościoła, Panu Andrzejowi Pawłowskiemu – za ofiarowanie kwiatów gwiazdy betlejemskiej, anonimowemu darczyńcy za ofiarowanie klatki na króliki, Panu Krzysztofowi Turskiemu za dostarczenie królików do szopki. Licznym parafianom dziękujemy za dary żywnościowe na stół świąteczny na plebanii. Dziękujemy panu Organiście, chórowi i scholi za przeprowadzenie jutrzni przed pasterką i śpiew kolęd.

W środę święto św. Jana Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków Męczenników. W niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok o godz. 16.00. Do 1 stycznia będziemy obchodzić Oktawę Bożego Narodzenia. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Prosimy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa o przyśpieszenie zgłoszeń na organizowane dla nich spotkanie na 7 stycznia. Wysłaliśmy 71 zaproszeń, ufamy, że wszyscy wezmą udział w pięknej imprezie.

Opłatek Legionu Maryi odbędzie się w środę o godz. 17.30. Spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek o godz. 17.30. Opłatek grupy pielgrzymkowej nr 6 odbędzie się w sobotę 30 grudnia o godz. 18.00 w sali pod plebanią. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, także duchowych. Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w Nowy Rok o godz. 17.00

Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Do każdego domu pragniemy zanieść dar modlitwy i błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok. Porządek kolędy na ten tydzień: Środa od godz. 9.00 - Borki Wyrki (2 księży), Helenów (2 księży). Czwartek od godz. 9.00 - Lipiny (1 ks.), Ługi Rętki (1 ks), Chromna (1 ks), Świercze (1 ksiądz). Piątek od godz. 9.00 – Borki Paduchy (3 księży), Borki Sołdy (1 ks). Sobota od godz. 9.00 - Tarcze (1 ksiądz), Zdany i Koszarka (1 ksiądz), Cielemęc (2 księży ale jeden ks. od godz. 9.00, a drugi od godz. 11.00 rozpocznie do strony Tarcz)


IV Niedziela Adwentu, 24.12.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę ale nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż będzie to już pora wieczerzy wigilijnej.

Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów dziś o godz. 10.00.

Dzisiaj można jeszcze nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas.

Dziękujemy garstce najgorliwszych parafian, którzy uczestniczyli w roratach, za piękne świadectwo wiary. Szczególnie gorąco dziękujemy dzieciom. Dziękujemy S. Marii, Legionowi Maryi i młodzieży z KSM-u za przygotowywanie kanapek dla dzieci.

Wszystkich parafian i gości zapraszamy serdecznie na Mszę św. – „Pasterkę” dziś o północy. Pasterka będzie poprzedzona jutrznią o godz. 23.30 w wykonaniu scholi młodzieżowej pod przewodnictwem pana organisty.                    

Jutro – poniedziałek 25 grudnia – I dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w dzień o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o godz. 7.00 i 16.00

We wtorek 26 grudnia – święto św. Szczepana – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o 16.00. Taca będzie przeznaczona na Caritas. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Prosimy o przywiezienie dzieci na godz. 10.00.

We wtorek o godz. 12.00 chrzest dzieci.

Dzisiejsze „Echo Katolickie” stanowi świąteczny numer z kalendarzem na przyszły rok.


III Niedziela Adwentu, 17.12.2017 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy Ks. Adamowi Przywuskiemu za przeprowadzenie rekolekcji. Księdza nauki głoszone z zaangażowaniem, bogate w treść, głęboko zapadły w serca parafian. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i dalszej opieki Matki Bożej Latyczowskiej w posłudze duszpasterskiej na Ukrainie.

Dzisiaj spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00.

W imieniu Polaków na Litwie serdecznie dziękujemy za ofiarowane w wielkiej ilości ubrania i książki. Dziękujemy też za dary żywnościowe i środki czystości dla Polaków z Brześcia i okolic.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na ostatnie już roraty w środę i sobotę o godz. 6.30.

Dzisiaj można jeszcze nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok.

Pan Organista rozniesie ostatnie już opłatki w poniedziałek od godz. 9.00 – ul. Terespolska, Dębowa, Piwna, Rynkowa.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w czwartek 21 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje IV dekanalny bal karnawałowy dla młodzieży naszej parafii oraz dekanatu, który odbędzie się 3 lutego 2018 r. Zapisy u członków KSM oraz u Ks. Andrzeja. Koszt 30 zł. Szczegóły podane są na parafialnej stronie internetowej.

Za tydzień wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę ale nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż będzie to już pora wieczerzy wigilijnej. Prosimy, by dobrze to zapamiętać, by nikt nie pozostał bez Mszy św. niedzielnej.

Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów za tydzień o godz. 10.00

Chrzest dzieci w II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy, by w tygodniu spisać akt chrztu w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antoni Graczyk z Kolonii Jasionka, śp. Mariusz Wilczyński z Łęcznowoli, śp. Helena Borkowska z Paduch, której pogrzeb będzie jutro o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II Niedziela Adwentu, 10.12.2017 r., Ogłoszenia

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Godziny Mszy św. rekolekcyjnych w piątek i sobotę: 6.30 - roraty, 9.00, 11.00, 16.00 – z udziałem dzieci, 18.00. Nauki stanowe: dla kobiet – w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, dla mężczyzn – w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00. W niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicy. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź w piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. i w czasie Mszy św. Taca za tydzień przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Program rekolekcji wywieszony jest też w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Adam Przywuski z sanktuarium M.B. w Latyczowie.

Dzisiaj można składać dary żywnościowe i środki czystości dla Polaków na Białorusi. Samochód z polskiego konsulatu w Brześciu przyjedzie po dary jutro o godz. 14.00

Napłynęła też prośba od Polaków na Litwie, żyjących w bardzo biednych okolicach, zapomnianych przez organizacje pomocowe. Potrzebne są książki oraz ubrania używane ale w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych. Ubrania i książki można przynosić do sali pod plebanią do piątku. Odbiór w piątek po południu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na roraty w środy i soboty o godz. 6.30. Dodatkowe roraty w najbliższy piątek w czasie rekolekcji.

Dziś kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Boska interwencja”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00

Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj można też nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok po 10 i 20 zł. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas po 5, 10, 15 i 20 zł. Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok. Koszt 60 zł.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków od godz. 9.00. Poniedziałek -  Choja, Zbuczyn ul. Graniczna, Klonowa,  Piaskowa, Krótka. Wtorek -  ul. Starowiejska, Jasna, Błękitna i przyległe. Środa – ul. Słoneczna, Lipowa, Cmentarna, Jana Pawła i przyległe. Czwartek - ul. Siedlecka.

Prosimy kolędników misyjnych o zgłaszanie się do katechetów. Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów 24 grudnia o godz. 10.00

Przychodnia Lekarska w Zbuczynie przy ul. Terespolskiej 13 zaprasza na badanie osteoporozy jutro od godz. 9.00 do 13.00.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 9.00 w czasie rekolekcji

Odwiedziny chorych odbędą się w czwartek 21 grudnia. Zapisy w zakrystii.


I Niedziela Adwentu, 3.12.2017 r., Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył na praktykę duszpasterską Ks. Diakon Marek Kondej. Serdecznie Ks. Diakona witamy, życzymy miłego pobytu w naszej parafii i zdobycia wielu doświadczeń duszpasterskich.

Wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach rozprowadzają dzisiaj przy kościele ozdoby Bożonarodzeniowe.

Dzisiaj też zbiórka do puszek na dokończenie domu rodziny Toczyskich z Ługów Wielkich.

Polski Konsulat w Brześciu zwrócił się do nas z prośbą by przeprowadzić zbiórkę żywności i środków czystości dla Polaków na Białorusi. Uprzejmie prosimy tych parafian, którzy dwa tygodnie temu nie złożyli darów dla ubogich, aby teraz okazali życzliwość naszym rodakom i za tydzień przynieśli dary do przedsionka zakrystii.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na roraty w środy i soboty o godz. 6.30. Dzieci będą losować figurkę Maryi do zabrania do domu. W środy po roratach, dla dzieci i młodzieży będą przygotowane kanapki w sali pod plebanią.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Komunia św. pod dwiema postaciami i adoracja adwentowa o godz. 17.00

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Legion Maryi będzie rozdawał Cudowny Medalik. O godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieci I-komunijnych. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami. Także o godz. 17.00 dokonamy aktu zawierzenia służby liturgicznej Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Rzążewie będzie obchodzić 80-lecie swej działalności. Msza św. w intencji strażaków w kaplicy w Rzążewie o godz. 10.00. Następnie o godz. 11.00 otwarcie i poświęcenie nowej strażnicy.

Za tydzień w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Boska interwencja”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok. Koszt 60 zł.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków od godz. 9.00. Poniedziałek – Jasionka i ul. Polna, wtorek – Wólka Kamienna, środa – Plewki, Tchórzew, Karcze i ul. Gliniana, czwartek – Chromna i Rętki, piątek od godz. 12.00 – Zbuczyn, ul. Poręby i Spacerowa, sobota  od 9.00 – Zbuczyn, ul. Północna, Łąkowa i przyległe.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Za tydzień można też będzie nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok.

O przygotowanie żłóbka w kościele prosimy według kolejki mieszkańców Bzowa.

Są już do nabycia wigilijne świece Caritas po 5, 10, 15 i 20 zł.

Prosimy kolędników misyjnych o zgłaszanie się do katechetów. Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów 24 grudnia o godz. 10.00

Przychodnia Lekarska w Zbuczynie przy ul. Terespolskiej 13 zaprasza na badanie osteoporozy 11 grudnia. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Prosimy o zgłaszanie jakichkolwiek śladów występowania dzików. Mazowiecka Izba Rolnicza uruchomiła w tym celu specjalny telefon nr 500 04 04 10. Informacje będą przekazywane do myśliwych celem odstrzału dzików w ramach walki z ASF. Nr telefonu wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej.

Zabytkowe tablice z łacińskimi napisami pochodzące z sanktuarium M.B. Kodeńskiej będą uroczyście przekazane do Kodnia w najbliższy czwartek. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie o godz. 12.00 odbędzie się konferencja naukowa w obecności mediów na temat historii tablic, następnie zostanie podpisany akt przekazania tablic Ojcom Oblatom. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wstęp wolny.

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej szkole wigilia harcerska i zlot Siedleckiego Hufca ZHP.


XXXIV Niedz. Zwykła, Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r., Ogłoszenia

Dziś uroczystość Chrystusa Króla. Ponawiamy akt zawierzenia Kościoła i Ojczyzny Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to też święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej.

Z racji dzisiejszej uroczystości polecamy do nabycia piękny album o oddaniu Polski Chrystusowi Królowi. Cena detaliczna wynosi 30 zł. My sprzedajemy za jedyne 10 zł. Mamy także piękną książkę o Kardynale Wyszyńskim po 25 zł.

Dzisiaj gościmy przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

Msza św. w intencji Ks. Andrzeja z racji imienin w czwartek o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków codziennie od godz. 9.00. Poniedziałek – Pogonów,  środa – Łęcznowola, czwartek – Grodzisk, piątek – Rówce, sobota – Cielemęc i Tarcze.

W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. w te dni o godz. 7.00 i 17.00

Wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach będą za tydzień przy kościele rozprowadzać ozdoby Bożonarodzeniowe. Za tydzień też zbiórka do puszek na dokończenie domu rodziny Toczyskich z Ługów Wielkich. Cieszymy się, że dzięki życzliwości parafian, Gminy, sponsorów rodzina ta będzie mogła zamieszkać w nowym domu. Trzeba jeszcze trochę w tym dopomóc.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. zwolniło się jedno miejsce. Można się zgłosić.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Zapisujemy już na jego prenumeratę na następny rok. Koszt 60 zł.

Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Rekolekcje adwentowe będą odprawiane w dniach od 15 do 17 grudnia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mirosław Izdebski ze Zbuczyna, śp. Kazimierz Radzikowski z Rętek, śp. Józef Krasuski z Łęcznowoli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2017 r., Ogłoszenia

Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich i błogosławieństwo dzieci dziś po Mszy św. o godz. 10.00

Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Można dziś przynieść do kościoła produkty żywnościowe i środki czystości i złożyć w przedsionku zakrystii. Wraz z Caritasem i GOP-sem dostarczymy je osobom potrzebującym. Dzisiaj także  odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej. Po złożeniu ofiary otrzymamy pamiątkowe folderki.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków codziennie od godz. 9.00. Poniedziałek - Koszarka i Zdany, wtorek - Ługi Wielkie i Lipiny, środa - Borki Sołdy, czwartek - Borki Paduchy, piątek - Borki Kosy, sobota - Helenów.

Są jeszcze do nabycia kalendarze rolników. Mamy także piękną książkę o Kardynale Wyszyńskim. Toczy się proces beatyfikacyjny Prymasa Tysiąclecia. Warto przypomnieć sobie jego osobę i dzieło ratowania Kościoła przed ateizmem.

Wyższe Seminarium Duchowne i Bursa im. św. Stanisława Kostki proszą o ziemniaki i warzywa. Ofiarodawców prosimy o przywiezienie ich do stodoły parafialnej.

We wtorek wspomnienie ofiarowania Maryi. U naszych sióstr odpust. Msza św. o godz. 90.00 i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Siostry wszystkich serdecznie zapraszają.

W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Msza św. w intencji chóru, scholi i pana Organisty w środę o godz. 17.00.

Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Ponowimy akt zawierzenia Kościoła i Ojczyzny Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to też święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej.

Za tydzień przybędzie do nas przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego i zbierze ofiary na utrzymanie Seminarium.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marcin Kryński, śp. Grzegorz Zielonka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXXII Niedziela Zwykła, 12.11.2017 r., Ogłoszenia

Dziś zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Dziś o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Prawdziwe życie”.

Spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich Szk. Podst. i błogosławieństwo wszystkich dzieci za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w czwartek o godz. 7.30

Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 17.30 na plebanii. Zapraszamy nowe osoby.

Pan Organista rozpocznie w tym tygodniu roznoszenie opłatka na stół wigilijny. Przyjęcie opłatka poświęconego we własnej parafii jest wyrazem pragnienia kultywowania tradycji chrześcijańskiej i wyrazem jedności z rodziną parafialną. Niech będzie też wyrażeniem wdzięczności Panu Organiście za jego posługę muzyczną w kościele i biurową w kancelarii parafialnej. Wtorek od godz. 9.00 - Kijki i Kwasy, środa od 9.00 – Rzążew, czwartek od 9.00 – Tchórzew, piątek od 9.00 – Bzów, sobota od 9.00 – Borki Wyrki i Świercze.

Konferencja dotycząca zdrowia prokreacyjnego odbędzie się 17 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6, w godz.10.00 – 15.30. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na większą troskę o zdrowie fizyczne małżonków, które pozwoli na stworzenie najlepszych warunków dla poczęcia i urodzenia dziecka. Do udziału w konferencji Diecezjalny Duszpasterz Rodzin zaprasza wszystkich, którzy myślą o odpowiedzialnym rodzicielstwie. Więcej informacji na plakacie na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej www.drsiedlce.pl Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który po raz pierwszy będzie obchodzony za tydzień 19 listopada. Nasza diecezja i wszystkie parafie z inicjatywy Ks. Biskupa włączają się w jego obchody organizując akcję pod hasłem „Diecezja dla ubogich”. Gorąco prosimy, by za tydzień przynieść do kościoła produkty żywnościowe i środki czystości i w przedsionku zakrystii włożyć je do pudeł, które będą tam ustawione. Wraz z Caritasem i GOP-sem dostarczymy je osobom potrzebującym w naszej parafii. Ponadto odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej.


XXXI Niedziela Zwykła, 5.11.2017 r., Ogłoszenia

Po Mszy św. o godz. 17.00 czytamy wypominki w kościele i odmawiamy różaniec za zmarłych. Do tej modlitwy prosimy mieszkańców Zbuczyna ulicami: Poniedziałek: ul. Terespolska, wtorek: Graniczna, Klonowa, Północna, Gliniana. Środa: Rynkowa, Dębowa, Piwna, Ogrodowa. Czwartek: Jana Pawła II, Lipowa, Cmentarna. Piątek: Poręby, Jasna i ulice okoliczne.

We wszystkie niedziele listopada różaniec za zmarłych o godz. 16.00.

Jeździmy też do wiosek na godz. 18.00 by sprawować Mszę św. i odmawiać wspólnie różaniec za zmarłych. I tak w poniedziałek odwiedzimy: Zdany, Ługi Wielkie, Lipiny, Ługi Rętki. Wtorek: Borki Wyrki ze Świerczami, Helenów, Borki Sołdy, Borki Paduchy. Środa: Borki Kosy, Jasionka, Chromna. Czwartek: Rówce, Grodzisk, Łęcznowola, Pogonów. Piątek: Plewki, Wólka Kamienna, Kwasy z Kijkami, Tchórzew

Do 8 listopada można będzie uzyskiwać odpust zupełny, codziennie za jednego zmarłego.

W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. O godz. 10.00 Msza św. za ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, strażaków, szkół, mieszkańców i władz naszej gminy. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz i złożenie wieńców pod pomnikiem ku czci poległych. O godz. 11.30 Ósmy Bieg Niepodległości. Start przy szkole. O godz. 16.00 Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór poetycki poświęcony twórczości Tadeusza Radomyskiego, promocji książki pt. „Panie podaj rękę” w oprawie muzycznej Kapeli Zbuckiej. Dokładny program dnia niepodległości na plakatach w gablocie i na stronie internetowej gminy.

Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Ziemi Świętej z Ks. Dyrektorem „Arki” odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w sali pod plebanią. Przyjmowane będą przedpłaty w wys. 2 tys. zł.

Wyjazd do Seminarium na sztukę w środę 8 listopada autokarem o godz. 18.00.

Fundacja św. Joachima i Anny zaprasza na spotkanie szkoleniowe w temacie zdrowia prokreacyjnego i świadomego planowania rodziny w GOK-u w Zbuczynie dnia 7 listopada o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Za tydzień zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Za tydzień o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Prawdziwe życie”.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Mędza ze Zbuczyna, śp. Jerzy Putkowski, pochodzący ze Zbuczyna, śp. Jadwiga Chojecka - pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, śp. Zofia Ługowska - pogrzeb w piątek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 


XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona tematyce rodzinnej i Domowemu Kościołowi. O godz. 13.00 w sali pod plebanią odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych Domowym Kościołem. Dziękujemy małżeństwom z Domowego Kościoła za świadectwo zaangażowania.

Do prowadzenia różańca w kościele w ostatnie dwa dni października zapraszamy rodziców dzieci Szkoły Podstawowej w Zbuczynie: poniedziałek – klasa I A, wtorek – kl. I B.

W środę - 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Główna Msza św. o godz. 10.00, po niej procesja żałobna na stary cmentarz. Po procesji poświęcenie nowych pomników.

W czwartek - 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dzień zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Po Mszy św. o 10.00 wyruszy procesja żałobna na nowy cmentarz. Można też będzie poświęcić nowe pomniki.

W zakrystii przyjmowane są wypominki. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion, wiosek, nazw ulic. Msze św. wypominkowe będą odprawione 1 i 2 listopada, 16 dnia każdego miesiąca oraz w wioskach. Wypominki przyjmowane będą również na cmentarzu w kaplicy 1 i 2 listopada. Do 8 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy czytać wypominki w kościele i odmawiać różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Do tej modlitwy za zmarłych prosimy mieszkańców Zbuczyna ulicami: w piątek – ul. Starowiejska, Polna. Sobota – ul. Siedlecka, Słoneczna, Młynarska. We wszystkie niedziele listopada różaniec za zmarłych o godz. 16.00. Będziemy w listopadzie jeździć też do wiosek w dni powszednie na godz. 18.00 by sprawować Mszę św. i odmawiać wspólnie różaniec za zmarłych. I tak w piątek – Karcze, Bzów, Rzążew. Sobota – Choja, Cielemęc, Tarcze.

Od 1 do 8 listopada można będzie uzyskiwać odpust zupełny, codziennie za jednego zmarłego. W tym celu zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty.

Msza św. za zmarłych dobrodziejów parafii tzw. legatowa będzie odprawiona 1 listopada o godz. 10.00. Msza św. za żyjących dobrodziejów parafii będzie odprawiona 15 grudnia.

Serdecznie dziękujemy Państwu Ługowskim i Żółkowskim z Helenowa za ofiarowanie kwiatów do kościoła i na groby księży.  Prosimy o przestrzeganie segregacji śmieci podczas prac porządkowych na cmentarzu.  Przyjmujemy w kancelarii opłaty cmentarne czyli pokładne.

W czwartek – I czw. miesiąca. Msza św. z adoracją i Komunia św. pod dwiema postaciami o godz. 17.00. W piątek - I pt. miesiąca. Adoracja od godz. 16.00 i okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 17.00. W sobotę – I sob. miesiąca.

Od przyszłej niedzieli Msze św. w kaplicy o godz. 8.00 będą odprawiane w Borkach Kosach.

Jest do odebrania „Różaniec” dla prenumeratorów.

Kolejowa pielgrzymka pociągiem Inter City na Jasną Górę odbędzie się w dn. 4-5 listopada. Można wsiadać w Dziewulach w sobotę o godz. 10.14. Powrót w niedzielę o godz. 20.40. Koszt 45 zł. w obie strony. Nie trzeba się zapisywać. Program i dokładne informacje w gablocie.

Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Ziemi Świętej z Ks. Dyrektorem „Arki” odbędzie się w niedzielę za tydzień o godz. 14.00 w sali pod plebanią. Przyjmowane będą przedpłaty w wys. 2 tys. zł.

Wyjazd do Seminarium na sztukę pt. „Ostatni buntownik czyli rzecz o ks. Stanisławie Brzósce” 8 listopada autokarem o godz. 18.00.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz „Wektry” z „Podlasiem” Sokołów Podlaski, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 12.00 na stadionie w Zbuczynie.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mieczysław Jakimiak z Kwasów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 


XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2017 r., Ogłoszenia

Dziękujemy za zebrane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą w obronie poczętych dzieci. Zebraliśmy 541 podpisów. Niektóre wioski podeszły do tego sumiennie, w innych nie złożono ani jednego podpisu. Dokładny wykaz umieszczony jest w gablocie.

Do prowadzenia różańca w kościele w tym tygodniu zapraszamy kolejnych rodziców dzieci Szkoły Podstawowej w Zbuczynie: poniedziałek – klasa IV A, wtorek – kl. IV B, środa – kl. III A, czwartek – kl. III B, piątek kl. II A, sobota – kl. II B. Prosimy rodzicielskie Trójki Klasowe o zorganizowanie prowadzenia różańca.

Dziś rozpoczynamy tydzień misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

Dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami o godz. 10.00

Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele zostanie wyświetlony piękny film pt. „Idealna fala”.

Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy, by wpisywać nie tylko nazwy miejscowości ale też nazwy ulic w Zbuczynie, gdyż mieszkańców chcemy zaprosić w wyznaczone dni do wspólnej modlitwy za zmarłych.

28 października w Paduchach bal charytatywny na rzecz leczenia Amelki. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Organizujemy wyjazd na do Seminarium na sztukę pt. „Ostatni buntownik czyli rzecz o ks. Stanisławie Brzósce” na 8 listopada na godz. 19.00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

Przydzielenie miejsc do sprzedaży zniczy i kwiatów przy cmentarzu w sobotę o godz. 10.00. Wzorem lat ubiegłych również ministranci i KSM będą sprzedawali znicze na specjalnie oznakowanym stoisku. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu w góry. Zachęcamy do kupowania u naszej młodzieży.

W najbliższą sobotę (28.10.2017 r.) Katolicka Poradnia Rodzinna działająca przy naszej parafii będzie nieczynna. Dla osób zainteresowanych spotkaniem z panią instruktor wywieszony jest w gablocie jej numer telefonu (691 121 996).

Przyszła niedziela będzie poświęcona tematyce rodzinnej i Domowemu Kościołowi. O godz. 13.00 odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych Domowym Kościołem.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Helena Mamcarz z Rówiec, śp. Pelagia Żukowska z Grodziska, śp. Jadwiga Chojecka - pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 


XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiaj niedziela papieska poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. w kaplicy w Rzążewie w 25 rocznicę budowy kaplicy. Różaniec pół godz. wcześniej.

Dziś kończymy zbierać podpisy w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych.

Do koszyczka przy gazetach można składać uszkodzone i zużyte różańce, modlitewniki, Pismo św., które będą dostarczone do zreperowania więźniom Zakładu Karnego w Siedlcach.

Spotkanie z rodzicami klas trzecich i błogosławieństwo dzieci dziś po Mszy św. o g. 10.00.

Do prowadzenia różańca w kościele w tym tygodniu chcemy zaprosić rodziców dzieci Szkoły Podstawowej w Zbuczynie: poniedziałek – klasa VII A, wtorek – kl. VII B, środa – kl. VI A, czwartek – kl. VI B, piątek kl. V A, sobota – kl. V B. Prosimy rodzicielskie Trójki Klasowe o zorganizowanie prowadzenia różańca.

Ogłaszamy nabór do scholi parafialnej dziecięco-młodzieżowej. Mile widziane dzieci i młodzież - śpiewający lub też grający na instrumentach muzycznych. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 10.00

Za tydzień rozpoczynamy tydzień misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje.

Na bocznych ołtarzach są już wyłożone kartki wypominkowe. Prosimy, by wpisywać nie tylko nazwy miejscowości ale też nazwy ulic w Zbuczynie, gdyż mieszkańców chcemy zaprosić w wyznaczone dni do wspólnej modlitwy za zmarłych.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.30.

W sobotę imieniny Siostry Przełożonej Urszuli. Siostrze składamy najlepsze życzenia zdrowia, radości i wielu łask Bożych w realizacji powołania zakonnego.

28 października w Paduchach bal charytatywny na rzecz leczenia Amelki. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Za tydzień o godz. 19.00 w kościele zostanie wyświetlony piękny film pt. „Idealna fala”

Organizujemy wyjazd na do Seminarium na sztukę pt. „Ostatni buntownik czyli rzecz o ks. Stanisławie Brzósce” na 8 listopada na godz. 19.00. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janina Grabowska z Rętek, śp. Andrzej Bąboń z Paduch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. 


XXVII Niedziela Zwykła, 8.10.2017 r., Ogłoszenia

Dziś odpust św. Aniołów Stróżów. Kazania głosi Ks. Andrzej Kania z Dęblina. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na budowę kościoła w Dęblinie. Suma odpustowa o godz. 12.00, podczas której zostanie poświęcone nowe ogrodzenie wokół kościoła i tablica pamiątkowa umieszczona na kamieniu.

Prawie gotowy jest nowy parking. Kierowcy przyjeżdżający do kościoła od strony północnej proszeni są by tam już parkować samochody, by rozładować parking główny.

Za tydzień o godz. 14.00 Msza św. w kaplicy w Rzążewie w 25 rocznicę budowy kaplicy.

Na następną niedzielę prosimy dostarczyć podpisy w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych.

Spotkanie z rodzicami klas trzecich za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy, by przynieść wypełnione deklaracje.

Błogosławieństwo dzieci za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00

Zachęcamy do omawiania różańca. W kościele msze św. wieczorowe są odprawiane o godz. 17.00 i po nich różaniec. Do prowadzenia różańca w kościele prosimy: poniedziałek – chór parafialny, wtorek – zespół pielgrzymkowy, środa – ministranci, czwartek – Oaza młodzieżowa, sobota – Oaza dzieci Bożych.

Pielgrzymi do Ziemi Świętej mogą pobrać z bocznego ołtarza program pielgrzymki.

Można jeszcze pobrać ankiety w sprawie gazyfikacji Zbuczyna i wypełnione przekazać do Urzędu Gminy.

Dzisiaj w Borkach Kosach, odbędzie się II Festiwal „Z Gruntu Polska”. W programie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, loterie, konkursy z nagrodami, a także ciekawe pokazy „Eksperymentuj” w namiocie Centrum Nauki Kopernik. Można będzie spróbować przygotowywanych na miejscu potraw z grilla. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu o godzinie 14.00 z udziałem przedstawicieli rządu i parlamentu. Wstęp wolny.

W piątek 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.00 i procesja różańcowa wokół kościoła.

Za tydzień niedziela papieska poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Wspólnota „Cały Twój” w Siedlcach zaprasza na koncert Piotra Kowalczyka - pseudonim Tau, znanego rapera i wokalisty, w sobotę 14 października z okazji dnia papieskiego. O godz. 17.30 spotkanie z artystą, o godz. 19.00 koncert, który odbędzie się w Siedlcach przy parafii św. Józefa, ul. Sokołowska. Program na plakacie w gablocie.

Za tydzień zespół „Po-mocni” będzie zbierał przed kościołem uszkodzone i zużyte różańce, modlitewniki, Pismo św., które będą dostarczone więźniom Zakładu Karnego w Siedlcach. Osadzeni je zreperują. Zostaną one przekazane więźniom, którzy zechcą się na nich modlić.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Gawinkowski z Bzowa, śp. Teresa Dziedzic z Jasionki, której pogrzeb będzie jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


XXVI Niedziela Zwykła, 1.10.2017 r., Ogłoszenia

Kierujemy apel w sprawie obrony życia dzieci poczętych. Potrzebne są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Chętni do zbierania podpisów w wioskach proszeni są do zakrystii celem pobrania blankietów. Prosimy o większą mobilizację, gdyż blankiety wzięto tylko do 6 wiosek. Podpisy można też składać w kościele na bocznych ołtarzach.

Rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. Zachęcamy do omawiania różańca w kościele, w kaplicach, świetlicach i w rodzinach. W kościele od jutra msze św. wieczorowe będą odprawiane o godz. 17.00 i po nich różaniec. Dziś poświęcenie różańców dzieci I-komunijnych o godz. 10.00. Do prowadzenia różańca w kościele prosimy: poniedziałek – siostry benedyktynki, wtorek – Rada Parafialna Ekonomiczna i Duszpasterska, środa – Legion Maryi, czwartek – Domowy Kościół, piątek – KSM, sobota – lektorzy.

Dziś KSM po każdej Mszy św. prowadzi zbiórkę używanych zabawek i gier planszowych. 

Dziś zbiórka do puszek na „Caritas”.

Powstała piękna inicjatywa, by Polskę opleść modlitwą różańcową. W tym celu 7 października tysiące ludzi przyjadą do kilkuset przygranicznych parafii i zostaną rozstawieni wzdłuż granic, by o tej samej porze odmawiać różaniec za Ojczyznę i świat. My organizujemy wyjazd do Terespola. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Informacje na plakacie w gablocie. Wyjazd w sobotę o godz. 8.30. Dla osób, które nie pojadą na granicę, organizujemy omawianie różańca w kościele o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy.

Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej nie mamy już wolnych miejsc.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 na plebanii. Prosimy o przybycie liderów wszystkich grup parafialnych. Będziemy planować inicjatywy duszpasterskie do końca tego roku.

Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolników na przyszły rok po 25 zł oraz kalendarze z wieńcami i ziołami po 5 zł. Prosimy, aby zabrać z kościoła wieńce dożynkowe.

Jest do odebrania „Rycerz Niepokalanej” dla prenumeratorów.

Odpust św. Aniołów Stróżów odbędzie się 8 października. Kazania będzie głosił Ks. Andrzej Kania z Dęblina. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na budowę kościoła w Dęblinie. Suma odpustowa o godz. 12.00, podczas której zostanie poświęcone nowe ogrodzenie wokół kościoła i tablica pamiątkowa umieszczona na kamieniu. Prosimy wszystkie dzieci, by przebrały się za anioły na procesję odpustową. Chrzest dziecka planowany za tydzień na sumie chcemy przełożyć na godz. 10.00. Za tydzień nie będzie Mszy św. w Paduchach.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Komunia św. pod dwiema postaciami. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. W sobotę - I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00

W I i III środę miesiąca odbywają się spotkania Oazy młodzieżowej. Zapraszamy nowe osoby. Zgłoszenia do Ks. Krzysztofa. Zachęcamy też młodzież, by wstępować do KSM-u. Zgłoszenia do Ks. Andrzeja. W każdą sobotę o godz. 10.00 są spotkania Oazy Dzieci Bożych.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza gimnazjalistów na kursy gimnazjalne. Informacje w galocie.

Urząd Gminy Zbuczyn planuje zbadanie możliwości podłączenia Zbuczyna do sieci gazu ziemnego. W tym celu potrzebne jest wypełnienie ankiety, która ma na celu rozeznanie zapotrzebowania na gaz ziemny. Ankieta jest wyłożona na bocznych ołtarzach. Dotyczy tylko mieszkańców Zbuczyna. Prosimy o pobranie jednej na rodzinę i wypełnionej przekazanie do Urzędu Gminy.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz „Wektry” z „Sępem” Żelechów, który odbędzie się dzisiaj  o godzinie 14.00 na stadionie w Zbuczynie.

Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 w miejscowości Borki Kosy, odbędzie się II Festiwal „Z Gruntu Polska”. W programie przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, loterie, konkursy z nagrodami, a także ciekawe pokazy „Eksperymentuj” w namiocie Centrum Nauki Kopernik. Można będzie spróbować przygotowywanych na miejscu potraw z grilla. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu o godzinie 14.00 z udziałem przedstawicieli rządu i parlamentu. Festiwal jest elementem projektu którego celem jest przeprowadzenie akcji na rzecz rozwoju rolnictwa oraz budowa wirtualnej platformy handlu produktami rolników i małych przetwórców lokalnych. Działanie to znalazło uznanie i poparcie Wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Patronat nad Festiwalem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.  Program w gablocie przy kościele. Serdecznie zapraszamy do przybycia całymi rodzinami.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Julia Borkowska z Łęcznowoli. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


XXV Niedziela Zwykła, 24.09.2017 r., Ogłoszenia

Dziś niedziela modlitw o trzeźwość narodu z okazji zakończenia Narodowego Kongresu Trzeźwości. W gablocie wywieszone są porady walki z alkoholizmem. W każdą niedzielę o godz. 17.00 odbywają się przy naszej parafii spotkania Anonimowych Alkoholików. Działa też grupa wsparcia dla kobiet.

Kierujemy apel w sprawie obrony życia dzieci poczętych. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżyje aborcję, nie udziela się mu pomocy. Dlatego wraz z tysiącami Polaków wnosimy inicjatywę ustawodawczą by to powstrzymać. Potrzebne są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Chętni do zbierania podpisów w wioskach proszeni są do zakrystii celem pobrania blankietów.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami dziś po Mszy św. o godz. 10.00

W miniony poniedziałek było święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, młodzieży i KSM-u. Młodzież zapraszaliśmy na Mszę św. o godz. 18.00. Przybyło tylko kilka osób. Młodzieży udzielamy napomnienia, że taka postawa jest niewłaściwa.

Za tydzień KSM po każdej Mszy św. będzie prowadził zbiórkę używanych zabawek i gier planszowych na rzecz świetlicy szkolnej w Zbuczynie. Zabawki i gry powinny być w dobrym stanie. Często dzieci w domach mają za dużo zabawek. Zachęcamy by podzielić się nimi i część ofiarować do świetlicy. 

Pielgrzymka mężczyzn do Pratulina pod hasłem: „Bóg siłą mężczyzny” odbędzie się w przyszłą niedzielę. Szczególnym gościem w Pratulinie będzie Jan Pospieszalski – znany dziennikarz i publicysta. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar, koszt 25 zł., zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 8.00

Powstała piękna inicjatywa, by Polskę opleść modlitwą różańcową. W tym celu 7 października tysiące ludzi przyjadą do kilkuset przygranicznych parafii i zostaną rozstawieni wzdłuż granic, by o tej samej porze odmawiać różaniec za Ojczyznę i świat. I my też organizujemy wyjazd do Terespola. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Informacje na plakacie w gablocie.

Wraz z biurem pielgrzymkowym „Arka” organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej na 8 dni od 26 lutego przyszłego roku. Koszt około 3.500,-zł. Zapisy jak najszybciej w zakrystii. Wstępnie należy podać tylko imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i telefon. Ufamy, że po pięknych przeżyciach pielgrzymki do Fatimy znajdą się chętni na wyjazd do Ojczyzny Pana Jezusa.

Za tydzień zbiórka do puszek na „Caritas”.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebanii. Prosimy o przybycie liderów wszystkich grup parafialnych. Będziemy planować inicjatywy duszpasterskie do końca tego roku.

Są do nabycia w zakrystii kalendarze rolników na przyszły rok po 25 zł oraz kalendarze z wieńcami i ziołami po 5 zł.

Odpust św. Aniołów Stróżów odbędzie się 8 października. Kazania będzie głosił Ks. Andrzej Kania z Dęblina.

Dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie PROW jutro w Siedlcach. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Kuria Diecezjalna w Siedlcach przysłała oficjalne powiadomienie z prośbą o ogłoszenie wiernym, że Alumn Karol Biardzki jest kandydatem do święceń diakonatu i prezbiteratu. Życzymy Karolowi i modlimy się, by z gorliwością i całkowitym oddaniem się Panu Jezusowi podjął posługę i życie kapłańskie.


XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2017 r., Ogłoszenia

Kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Spotkanie z rodzicami klas trzecich przygotowujące do I Komunii św. odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 10.00. Błogosławieństwo wszystkich dzieci dziś na Mszy św. o godz. 10.00.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00

Dziś o godz. 19.00 w naszym kościele zostanie wyświetlony film pt. „Każde życie jest piękne”

Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, młodzieży i KSM-u. Wszystkich młodych naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

W sobotę 23 września oddajemy cześć bł. Męczennikom Podlaskim.

Pielgrzymka mężczyzn do Pratulina pod hasłem: „Bóg siłą mężczyzny” odbędzie się w niedzielę 1 października. Szczególnym gościem w Pratulinie będzie Jan Pospieszalski – znany dziennikarz i publicysta. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar, koszt 25 zł., zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 8.00

Odpust św. Aniołów Stróżów odbędzie się 8 października.

Apel Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczący ASF wywieszony jest w gablocie.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz „Wektry” z „Wilgą” Miastków, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 na stadionie w Zbuczynie.


XXIII Niedziela Zwykła,10.09.2017 r., Ogłoszenia

Ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę na dokończenie prac przy kościele wyniosły 4.470 zł. Ofiary indywidualne złożono w wysokości 1.900 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać! Do uregulowania należności brakuje jeszcze 34.000 zł.

Rozpoczynamy dzisiaj VII Tydzień Wychowania. Z tej okazji w sobotę odbędzie się w Siedlcach XXVI Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców. Program na plakacie w gablocie.

Nabożeństwo Fatimskie w środę. Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja różańcowa ulicami: Lipową, Słoneczną, Młynarską, Siedlecką.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. Msza św. w kaplicy w Lipinach o godz. 19.00

Msza św. z zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.30

Spotkanie z rodzicami ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w sali pod plebanią. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00

Dziś rozpoczynamy kurs przedmałżeński - 8 katechez po Mszy św. o godz. 10.00

Spotkanie z rodzicami klas trzecich przygotowujące do I Komunii św. odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00. Błogosławieństwo wszystkich dzieci za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień o godz. 19.00 w naszym kościele zostanie wyświetlony film pt. „Każde życie jest piękne”

Pielgrzymka mężczyzn do Pratulina pod hasłem: „Bóg siłą mężczyzny” odbędzie się w niedzielę 1 października. Szczególnym gościem w Pratulinie będzie Jan Pospieszalski – znany dziennikarz i publicysta. Program na plakacie w gablocie. Organizujemy autokar, koszt 25 zł., zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 8.00

Odpust św. Aniołów Stróżów odbędzie się 8 października.

Przyjmujemy intencje mszalne na następny rok.

Odszedł do wieczności śp. Zdzisław Pogonowski z Pogonowa ostatnio zamieszkały w Zbuczynie. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.