niedziela, lipiec 22, 2018

Ogłoszenia parafialne

Uwaga czynny  jest telefon dyżurny. Nr 514894174.

Terminy rozpoczęcia peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w wioskach parafii Zbuczyn jako przygotowanie do Jubileuszowych Misji Św. (23-30.09.2018)

  23.05.2018   Paduchy

 16.06.2018   Wyrki i Świercze

  23.06.2018   Kosy

   7.07.2018     Łęcznowola

   23.07.2018   Jasionka

   29.07.2018   Grodzisk

   30.07.2018   Rzążew

    31.07.2018   Cielemęc

     1.08.2018     Bzów

2.08.2018    Ługi Wielkie

3.08.2018    Tchórzew

6.08.2018    Helenów

7.08.2018    Sołdy

8.08.2018    Rówce

9.08.2018    Wólka Kamienna

10.08.2018   Chromna

11.08.2018   Rętki

12.08.2018   Plewki

16.08.2018   Choja

17.08.2018   Karcze

18.08.2018   Tarcze

19.08.2018   Zdany

20.08.2018   Pogonów

29.08.2018   Lipiny

30.08.2018   Kwasy i Kijki

XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj w naszej parafii gości Ks. Adam Bogusz z Rokitna na Ukrainie. Głosi kazania i zbiera ofiary do puszki na remont kościoła. Dziękujemy Ks. Adamowi za świadectwo jego posługi ewangelizacyjnej i życzymy, by jak najwięcej ludzi doprowadził do przyjaźni z Bogiem.

Na plebanii odbędą się spotkania służb posługujących na pielgrzymce: we wtorek o godz. 19.00 – służba muzyczna i porządkowa, we czwartek o 19.00 – siostry medyczne. Chętnie do tych służb przyjmiemy nowe osoby. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy też do licznego udziału w pieszej pielgrzymce.

Jutro o godz. 19.00 w Jasionce rozpoczęcie nawiedzenia rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego. Rozpoczęcie nawiedzenia w Grodzisku w przyszłą niedzielę też o godz. 19.00

W środę wypada wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej okazji w przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów z modlitwą o kolejny rok bezpiecznej jazdy. Zbierane ofiary będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

W środę imieniny Ks. Krzysztofa, a we wtorek imieniny Siostry Kingi. Solenizantom życzymy obfitości Bożej łaski i radości w realizacji powołania do służby Bożej.

W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny. Modlimy się za rodziców, babcie, dziadków i emerytów.

XIV Niedziela Zwykła, 8.07.2018 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy mimo brzydkiej pogody wzięli udział w obchodach Jubileuszu 600-lecia parafii. Dziękujemy za wieloraką pomoc i współpracę Gminie Zbuczyn na czele z Panem Wójtem. Dziękujemy społeczności szkolnej i scholi za przeprowadzenie akademii ku czci św. Jana Pawła II. Dziękujemy za zaangażowanie chórowi, strażakom, obsłudze liturgicznej, technicznej, logistycznej, kulinarnej. W dzisiejszym „Echu Katolickim” można przeczytać obszerny artykuł o naszych uroczystościach pt. „Piękny Jubileusz”. Jest też artykuł o naszym rodaku Ks. Infułacie Antonim Chojeckim.

Przed nami dalszy ciąg jubileuszu: nawiedzenie rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego, konferencja naukowa i wydanie książki o Zbuczynie, przeżycie Misji św. Niech radość, którą przeżyliśmy w miniony poniedziałek będzie zamieniona na zaangażowanie w pogłębienie wiary.

Zachęcamy do pójścia w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę w grupie szóstej pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa. Zachęcamy też do pielgrzymowania duchowego.

W piątek nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 i procesja ulicami: Lipową, Słoneczną, św. Jana Pawła II, Terespolską.

Legion Maryi zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Piórniki dla Afryki”. Za tydzień przy kościele odbędzie się zbiórka piórników dla ubogich dzieci w krajach misyjnych Afryki. Ofiarujmy piórniki szkolne wyposażone w długopis, ołówek, temperówkę, gumkę, linijkę, kredki i słodki lizak. Sprawi to ubogim dzieciom na misjach wiele radości.

Jutro w Zbuczynie możliwość bezpłatnego zbadania układu krążenia. Dokładne informacje w gablocie.

Może ktoś chciałby kształcić się w szkole organistowskiej. Bliższe informacje u Ks. Proboszcza.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Amelia Wysocka ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

XIII Niedziela Zwykła, 1.07.2018 r., Ogłoszenia

Jutro uroczystości Jubileuszu 600-lecia naszej parafii. Zbieramy się o godz. 16.30 na skwerze. Nastąpi odsłonięcie obelisku i wmurowanie kapsuły czasu. W tym samym czasie w sali pod plebanią spotkanie ojca Redemptorysty z Rodziną Radia Maryja. O godz. 17.15 poświęcenie figury św. Jana Pawła II. O 17.30 początek transmisji i akademia w kościele ku czci naszego papieża. Prosimy, aby poczty sztandarowe wcześniej weszły już do kościoła. Dzieci zapraszamy na środek przed ołtarzem. Chcemy pokazać, że jest nas dużo. O godz. 18.00 wprowadzenie i przekazanie relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Będą też uczestniczyć Ks. Bp Kazimierz Gurda, Ks. Bp Piotr Sawczuk, kilkudziesięciu księży i delegacje z diecezji. Będą też harcerze z Wilna. Nikogo z parafian nie może na tej uroczystości zabraknąć, wszystkich serdecznie zapraszamy. O godz. 21.30 w Radiu Maryja „Rozmowy niedokończone” ze studia na naszej plebanii. Zapraszamy do słuchania i dzwonienia.

Dzisiaj od godz. 15.00 odbędą się jubileuszowe Dni Zbuczyna na palcu przy Urzędzie Gminy. Zachęcamy aby wziąć udział w programie, który jest bardzo bogaty i interesujący.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Choi za ofiarną pracę przy sprzątaniu terenu wokół kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom żywności na czele z Panem Henrykiem Wysockim. Dziękujemy Panu Markowi Wierzejskiemu za transport i ustawienie na cokołach figur św. Jana Pawła II i św. Stanisława. Legionowi Maryi dziękujemy za posadzenie kwiatów. Panu Michałowi Bonatowi dziękujemy za wykonanie cokołów pod figury. Panu Grzegorzowi Skwierczyńskiemu, siostrze Kindze, Panu Krzysztofowi Turskiemu dziękujemy za dekorację kościoła.  

Informujemy, że już działa zewnętrzna iluminacja kościoła. Pracownikom Urzędu Gminy dziękujemy za pomoc w wykonaniu oświetlenia.

Próba chóru, scholi i wszystkich mówiących bądź śpiewających przez mikrofon dla potrzeb transmisji jutro o godz. 15.30 w kościele.

Dzisiaj po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Program tak jak co miesiąc. W sobotę dzień skupienia Legionu Maryi w kościele od godz. 10.00. W sobotę rozpoczęcie peregrynacji obrazu Chrystusa Miłosiernego w Łęcznowoli. Spotkanie księdza z mieszkańcami o godz. 19.00 w kaplicy.

 Odeszli do wieczności śp. Halina Borkowska z Borków Kosów, której pogrzeb będzie juro o godz. 9.30, śp. Teresa Tchórzewska pochodząca z Rzążewa ostatnio zamieszkała w Siedlcach, której pogrzeb będzie w Siedlcach w parafii Miłosierdzia Bożego jutro o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XII Niedziela Zwykła, 24.06.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Mszę św. prymicyjną o godz. 10.00 odprawi Ks. Marek Kondej. Przyjmując błogosławieństwo prymicyjne można uzyskać odpust zupełny.

Nasz Ks. Diakon Karol Biardzki sprawił nam piękną niespodziankę. Ufundował dla parafii 4 dalmatyki, które będą bardzo przydatne dla posługi diakońskiej. Niech Bóg wynagrodzi Ks. Diakonowi za ten dar obfitością swojej łaski w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

Na bocznych ołtarzach wyłożony jest program i zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 600-lecia naszej parafii w dn. 2 lipca. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Chcemy zwrócić w programie uwagę na spotkanie Ojca Redemptorysty z rodziną Radia Maryja o godz. 16.30 w sali pod plebanią. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy wspierają Radio Maryja oraz zelatorów kół różańcowych.

W sobotę - 30 czerwca od godz. 18.00 i w niedzielę – 1 lipca od godz. 15.00 odbędą się jubileuszowe Dni Zbuczyna. Ze stolika z gazetami można pobrać szczegółowy program, przygotowany przez gminę, który jest bardzo bogaty i interesujący. Jest on też umieszczony na plakacie i na stronie internetowej gminy. Zachęcamy, by wziąć w nim liczny udział. Zwieńczeniem obchodów będzie uroczystość 2 lipca.

Do sprzątania terenu wokół kościoła prosimy na sobotę od godz. 9.00 według kolejki mieszkańców Choi. Zabieramy ze sobą żelazne grabie i łopaty.

W piątek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Taca przeznaczona będzie na tzw. świętopietrze czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

Za tydzień po sumie miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Ze względu na wakacyjne wyjazdy księży, spowiedź w dni powszednie będzie odbywać się przed Mszą św.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Jasiński ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

XI Niedziela Zwykła, 17.06.2018 r., Ogłoszenia

Wieczór chwały odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Na bocznych ołtarzach wyłożony jest program i zaproszenie na uroczystość Jubileuszu 600-lecia naszej parafii w dn. 2 lipca. Prosimy by pobrać program nie tylko dla siebie ale też wysłać krewnym, którzy mieszkają w innych parafiach. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W związku z jubileuszem prosimy o mobilizację wszystkich osób i grup parafialnych. Próby chóru odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.30. Próby scholi w soboty o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów w sobotę 30 czerwca o godz. 9.00. Na akademii jubileuszowej w kościele będzie też odśpiewany hymn naszej szkoły. Prosimy, aby obecne były wszystkie dzieci i młodzież.

Zachęcamy do pójścia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie pielgrzymkowej grupy „6” odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w parafii Krzesk. 

Za tydzień uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Także za tydzień w naszej parafii Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Marek Kondej. Wszystkich serdeczne zapraszamy na godz. 10.00. Przyjmując błogosławieństwo prymicyjne można uzyskać odpust zupełny. O godz. 10.00 będzie też odprawiona Msza św. za zmarłych proboszczów Ks. Jana Cepa i Ks. Jana Siekierko w dniu ich imienin.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież przyjmują w tym dniu Komunię św. dziękczynną. Msza św. szkolna w kościele w Zbuczynie o godz. 8.00, w Borkach Kosach i Borkach Wyrkach o godz. 9.00.

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Borkach Kosach. Spotkanie księdza z mieszkańcami w kaplicy o godz. 19.00, podanie informacji, wspólne modlitwy i odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie organizuje zajęcia dla dzieci z instruktorami w każdą niedzielę czerwca od. godz. 15.00 do 17.00. GOK zaprasza na plac zabaw przy Urzędzie Gminy.

Siostry Pasjonistki z Siedlec zapraszają dziewczęta na „Wakacyjne owocobranie z Duchem Św.” Jest to bardzo ciekawa impreza. Szczegóły na plakacie w gablocie.

PCK zaprasza na Dzień Krwiodawstwa i Festyn „Krew dla miasta i powiatu Siedlce”, który odbędzie się za tydzień w siedleckim amfiteatrze. Początek o godz. 10.00. W programie koncerty, pokazy, konkursy, zabawy. Można też będzie oddać krew. Dokładne informacje w gablocie.

Poradnia przedmałżeńska będzie czynna 23 czerwca o godz. 11.00

Rodzicom dzieci I-komunijnych i rodzicom bierzmowanej młodzieży serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Z części tych ofiar kupiliśmy 8 ornatów: 4 zielone i 4 fioletowe. Pozostałe ofiary będą przeznaczone na rzeźbę św. Jana Pawła II.

X Niedziela Zwykła, 10.06.2018 r., Ogłoszenia

Nasza diecezja przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.

Dzisiaj rodzinny rajd rowerowy do Januszówki i z powrotem. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii. W Januszówce przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw. Zabieramy ze sobą własne kiełbaski na grilla. Napoje zapewniamy.

Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w środę o godz. 16.00. W poniedziałek i wtorek kandydaci przychodzą na nowennę na godz. 18.00 i na zajęcia organizacyjne.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie. Procesja różańcowa przejdzie ulicami Lipową, Słoneczną, św. Jana Pawła II, Terespolską.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 7.00.

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Borkach Wyrkach i Świerczach. Spotkanie księdza z mieszkańcami o godz. 19.00, podanie informacji, wspólne modlitwy i odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Zachęcamy aby już dziś zaplanować sobie czas wolny po południu w poniedziałek 2 lipca. W czasie Mszy św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego będziemy świętować jubileusz 600-lecia naszej parafii.  

Zachęcamy do pójścia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie pielgrzymkowej grupy „6” odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w parafii Krzesk. 

W sobotę o godz. 10.00 w Katedrze Siedleckiej Ks. Biskup udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom, m.in. Markowi Kondejowi, który był u nas na praktykach. Mszę św. prymicyjną Ks. Marek odprawi w naszej parafii 24 czerwca o godz. 10.00

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie organizuje zajęcia dla dzieci z instruktorami w każdą niedzielę czerwca od. godz. 15.00 do 17.00. GOK zaprasza na plac zabaw przy Urzędzie Gminy. Więcej informacji na gminnej stronie internetowej i na plakatach.

Zaginął rower czerwony „Opal” z koszykiem przy kierownicy. Może ktoś widział. Prosimy o wiadomość.

Odszedł do wieczności śp. Edward Chojecki z Chromnej. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

IX Niedziela Zwykła, 3.06.2018 r., Ogłoszenia

Diakonowi Karolowi Biardzkiemu, który wczoraj w katedrze siedleckiej przyjął święcenia diakonatu, wyrażamy nasze serdeczne gratulacje i życzenia, by trwał z radością w powołaniu do kapłaństwa i za rok został księdzem bezgranicznie kochającym Jezusa.

Do czwartku trwać będzie oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzieci biorące udział w procesji otrzymają w czwartek słodką niespodziankę.

Dzisiaj Dzień Dziękczynienia za odzyskaną wolność. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Nasza diecezja przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Główne uroczystości jubileuszowe z udziałem Episkopatu Polski odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 w Janowie Podlaskim oraz w sobotę o godz. 10.30 w katedrze siedleckiej.  Kościół w Janowie otrzyma tytuł bazyliki mniejszej. Zachęcamy do wyjazdu i wzięcia udziału w tych wielkich uroczystościach. Za udział będzie można zyskać odpust zupełny. Natomiast za tydzień po każdej Mszy św. będziemy śpiewać dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy” za 200 lat diecezji, która zapisała piękną kartę w dziejach Kościoła i Ojczyzny. Katolickie Radio Podlasie będzie transmitowało:

Czwartek o godz. 17.00 i w piątek o 7.30 - Mszę św. z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski.

Sobota od godz. 10.00 – centralne uroczystości jubileuszowe z Katedry siedleckiej.  Będzie też transmisja tej Mszy św. w TV Trwam. Dokładne informacje w gablocie. Polecamy też lekturę dzisiejszego Echa Katolickiego poświęconego jubileuszowi naszej diecezji.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Januszówki i z powrotem. Wyjazd o godz. 12.00 sprzed plebanii. W Januszówce przewidzianych jest wiele atrakcji i zabaw. Zabieramy ze sobą własne kiełbaski na grilla. Napoje zapewniamy.

W związku z wysoką temperaturą powietrza mogą pojawić się pokusy nieprzestrzegania skromności stroju w kościele. Prosimy, aby tej zasady przestrzegać, tzn. unikać strojów przeźroczystych, zbyt krótkich, z odsłoniętymi ramionami. Bluzki czy sukienki powinny mieć przynajmniej krótkie rękawki. Na stoliku z gazetami są do pobrania bezpłatne ulotki dla pań pt. „modnie i godnie”.

Odeszli do wieczności: śp. Marianna Prokurat ze Zbuczyna, śp. Irena Borkowska ze Zdan, której pogrzeb będzie jutro o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Uroczystość Trójcy Świętej, 27.05.2018 r., Ogłoszenia

Dziś 81 dzieci  przyjmie I Komunię św. Od jutra biały tydzień. Msze św. o godz. 18.00. Dzieci będą przyjmować Komunię św. codziennie w innej intencji. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do I Komunii św.: rodzicom, księżom wikariuszom a szczególnie Ks. Krzysztofowi, paniom katechetkom, siostrze Kindze, panu organiście. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na sprzątanie kościoła i otoczenia i ofiarną pracę. S. Kindze dziękujemy za wykonanie dekoracji i przybranie kościoła kwiatami.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna tradycyjną trasą do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Prosimy jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do zaangażowania w procesję. Gorąco zapraszamy strażaków i harcerzy w mundurach. Dzieci klas IV przychodzą w strojach I-komunijnych, gdyż będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Od piątku oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła o godz. 18.00 a w niedzielę po sumie. Początek procesji Bożego Ciała będzie miał nietypowy przebieg. Po wyjściu z kościoła udajemy się do pierwszego ołtarza przy figurze Pana Jezusa. Tam z drona wszystkim będzie zrobione zdjęcie do kapsuły czasu. Dopiero potem ksiądz z Najświętszym Sakramentem wyjdzie z kościoła.

We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia 8 nowych ministrantów. Cieszymy się i gratulujemy.

W piątek – I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź w czasie adoracji od godz. 17.00. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Sumie procesja eucharystyczna.

Alumn Karol Biardzki przyjmie w sobotę w katedrze siedleckiej święcenia diakonatu. Msza św. o godz. 10.00. Zachęcamy do wyjazdu i modlitwy w jego intencji.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

W Siedlcach zostanie wznowiony Instytut Teologiczny, gdyż zaczyna brakować katechetów. Ks. Biskup zachęca do podjęcia studiów. Szczegóły w gablocie (oraz na stronie internetowej www.it.siedlce.pl)

Przy kościele trwają prace nad budową postumentów pod figury św. Jana Pawła II i św. Stanisława oraz trwa instalacja zewnętrznego oświetlenia fasady kościoła.

Za tydzień Dzień Dziękczynienia za odzyskaną wolność. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Boże w Warszawie – Wilanowie.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Pelagia Karwowska z Łęcznowoli, śp. Tomasz Zdanowski pochodzący ze Zbuczyna, którego pogrzeb będzie juto o godz. 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zesłanie Ducha Świętego, 20.05.2018 r., Ogłoszenia

Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00

W środę rozpoczęcie nawiedzenia rodzin przez obraz Chrystusa Miłosiernego w Paduchach. Ksiądz do Paduch przyjedzie na godz. 19.00. Po wspólnych modlitwach w kaplicy i pouczeniu na temat nawiedzenia odprowadzenie obrazu do pierwszego domu.

Za tydzień I Komunia św. o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i rodzin przed I Komunią w sobotę o godz. 9.00

Rocznica I Komunii św. w Boże Ciało o godz. 10.00.

Kuria Diecezjalna Siedlecka ogłasza, że Karol Biardzki z Rówiec jest kandydatem do święceń diakonatu, które ma przyjąć 2 czerwca br. w katedrze siedleckiej.

W sobotę Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie matki o szacunek dla ich wielkiej i niczym nie zastąpionej roli w objawianiu miłości Boga i przekazywaniu życia.

Za tydzień odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Program na plakacie w gablocie. Jedziemy prywatnie.

Można zapisać się na III Pieszy Rajd Śladami Kapitana „Ostoi”, który odbędzie się w uroczysku „Jata” w dn. 16-17 czerwca. Szczegóły na ulotkach w gablocie.

Są jeszcze do nabycia w zakrystii albumy o Ziemi św. po 25 zł.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Edward Kowieski z Borków Sołdów, śp. Eugenia Lipińska ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wniebowstąpienie Pańskie, 13.05.2018 r., Ogłoszenia

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Borki Wyrki. Wtorek – Jasionka, Rówce, Grodzisk. Środa – Łęcznowola, Pogonów. Czwartek – Zbuczyn (3 trasy), najpierw Msza św. o godz. 18.00 potem procesja poświęcenia pól.

W środę Msza św. wypominkowa o godz. 7.00

Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.

Dziś zbiórka do puszek na organizację  jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej.

Dziś pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. Procesja fatimska przejdzie ulicami: Lipową, Słoneczną, Młynarską.

Dziś po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich.

Są do nabycia w zakrystii albumy o Ziemi św. po 25 zł i o papieżu Franciszku po 10 zł.

Odeszła do wieczności śp. Stanisława Biardzka ze Zbuczyna, której pogrzeb będzie jutro o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

VI Niedziela Wielkanocna, 6.05.2018 r., Ogłoszenia

Trwa peregrynacja obrazu Chrystusa Miłosiernego w Zbuczynie. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego przebywa dobę – od godz. 19.00 do godz. 19.00 następnego dnia. Każda z rodzin przeżywającą nawiedzenie uczestniczy w tym dniu we Mszy św.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele przed Mszą św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymują pamiątkowe wyklejanki.

Dziś po sumie procesja eucharystyczna.

Odpust św. Stanisława – we wtorek 8 maja. Dziś jeszcze i jutro trwać będzie 40-godzinne nabożeństwo. Grafik adoracji prowadzonych przez koła różańcowe jest wywieszony w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej. Nastąpiła niewielka korekta ze względu na jutrzejszy pogrzeb. Msze św. odpustowe we wtorek o godz. 12.00 z procesją wokół kościoła i 18.00 z nabożeństwem majowym – dla pracujących,  dla dzieci i młodzieży. Odpust poprowadzi ojciec Michał Szwemin, orionista. Po Mszach św. zbierze ofiary do puszek na misje prowadzone przez zakon orionistów. Na odpust przybądźmy wszyscy, gdyż jest to wielkie doroczne święto całej wspólnoty parafialnej.

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Tchórzew, Zdany. Środa – Chromna, Ługi Wielkie, Lipiny. Czwartek – Ługi Rętki, Helenów, Świercze. Piątek - Borki Sołdy. Sobota – Borki Paduchy, Borki Kosy.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za tydzień zbiórka do puszek na organizację  jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej.

Za tydzień pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 16.00. Procesja fatimska przejdzie ulicami: Lipową, Słoneczną, Młynarską.

Za tydzień po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich.

Za tydzień Diecezjalny Dzień Rodziny w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Ks. Biskup zaprasza wszystkie rodziny do odbycia pielgrzymki pod hasłem: „Rodzina drogą Kościoła”. Program wywieszony jest w gablocie. Wyjazd prywatnie.

Odeszli do wieczności śp. Filomena Chojecka z Tarcz, śp. Stanisław Młynarz z Bzowa, śp. Ludwika Wysokińska z Wyrk, której pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

V Niedziela Wielkanocna, 29.04.2018 r., Ogłoszenia

Z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii organizujemy peregrynację obrazu Chrystusa Miłosiernego. Nawiedzenie rodzin rozpoczniemy od Zbuczyna. Wszystkich mieszkańców Zbuczyna zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zostaną podane informacje o nawiedzeniu, wyznaczone 3 trasy wędrówki obrazu, zostaną przekazane specjalne modlitewniki oraz nastąpi uroczyste rozpoczęcie wędrówki obrazu od rodziny do rodziny. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego będzie przebywał dobę – od godz. 19.00 do godz. 19.00 następnego dnia. Dziś obraz przybędzie do pierwszych rodzin od strony kościoła przy ul. Rynkowej, Terespolskiej, Siedleckiej. Terminy rozpoczęcia peregrynacji w pozostałych wioskach są wywieszone w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej.

We wtorek – 1 maja rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele przed Mszą św. o godz. 16.00 Dzieci będą otrzymywały wyklejanki – puzzle majówkowe. Odbiór na wioski w zakrystii.

W czwartek – 3 maja – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Jest to święto obowiązujące. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00

W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. W sobotę – I sobota miesiąca. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po sumie procesja eucharystyczna.

Odpust św. Stanisława – 8 maja. Od soboty do poniedziałku trwać będzie 40-godzinne nabożeństwo. Grafik adoracji prowadzonych przez koła różańcowe jest wywieszony w gablocie. Małżonków zachęcamy do adoracji nocnej we dwoje przed Najświętszym Sakramentem. Można się zapisywać na listę w zakrystii. Szczególnie zachęcamy rodziców dzieci I-komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania.

Na piątek Ks. Biskup udzielił dyspensy na pokarmy mięsne. W piątek wspomnienie św. Floriana. Gminne uroczystości strażackie odbędą się w Krzesku o godz. 17.00.

Rodzice Piotrusia ze Smolanki serdecznie dziękują za dar serca na ratowanie jego życia i zdrowia.

Poświęcenie pól o godz. 19.00: jutro w poniedziałek – Wólka Kamienna, Kijki z Kwasami. Środa – Plewki, Karcze. Piątek – Bzów, Rzążew. Sobota – Choja, Cielemęc, Tarcze.

Msza św. w kaplicy o godz. 8.00 od przyszłej niedzieli w Paduchach.

Odeszła do wieczności śp. Irena Mieścicka ze Zbuczyna. Pogrzeb jutro o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018 r., Ogłoszenia

Z okazji Jubileuszu 600-lecia parafii organizujemy peregrynację obrazu Chrystusa Miłosiernego po wszystkich rodzinach naszej parafii. Nawiedzenie rodzin rozpoczniemy od Zbuczyna, by zdążyć do Misji św. na 23 września. W kolejnych wioskach peregrynacja będzie rozpoczynać się sukcesywnie w zależności od wielkości wioski. Wszystkich mieszkańców Zbuczyna zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 10.00. Po Mszy św. zostaną podane informacje o nawiedzeniu, wyznaczone 3 trasy wędrówki obrazu, zostaną przekazane specjalne modlitewniki oraz nastąpi uroczyste rozpoczęcie wędrówki obrazu od rodziny do rodziny. W każdym domu obraz Chrystusa Miłosiernego będzie przebywał dobę – od godz.19.00 do godz. 19.00 następnego dnia.

Dziś niedziela seminaryjna. Serdecznie witamy wśród nas Ks. Profesora Jacka Świątka. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Zdan oraz Bzowa za ofiarną pracę na rzecz parafii przy porządkowaniu terenu wokół ogrodzenia kościoła.

Zachęcamy do parkowania samochodów na nowym parkingu, gdyż dotychczasowy jest przeładowany.

Dzisiaj o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

W tym tygodniu imieniny będzie obchodził Ks. Wojciech. Polecamy jego osobę modlitwie parafian. Życzenia Ks. Wojciechowi złożymy za tydzień, gdyż dzisiaj jest na wyjeździe pielgrzymkowym.

III Niedziela Wielkanocna, 15.04.2018 r., Ogłoszenia

Dziś rozpoczynamy tydzień biblijny. Zwróćmy uwagę na konieczność czytania Pisma św. w domach i pilnego słuchania Słowa Bożego w kościele.

Dziś przy kościele charytatywny kiermasz książek prowadzony przez Kościół Domowy. Dochód przeznaczony jest na leczenie Piotra Pietruszewskiego ze Smolanki. Po ogłoszeniach przedstawiciel organizatorów przybliży ideę kiermaszu. W ofercie jest wiele ciekawych książek, m.in. książeczka o kandydacie na ołtarze Ks. Biskupie Ignacym Świrskim. Koszt druku 2 zł. Ofiarowana ewentualna dobrowolna nadwyżka będzie przeznaczona na leczenie Piotra.

Kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich a także spotkanie z firmą foto-video.

Zapraszamy wszystkich na piękny religijny  film pt. „Koło zamachowe”. Film będzie wyświetlony dziś o godz. 19.00 w kościele.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach jutro o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiarowanie dla parafii sadzonek pięknych kwiatów bezimiennym ofiarodawcom z Helenowa oraz Państwu Pastorom ze Zbuczyna.

Z okazji 600-lecia parafii Zbuczyn nasza gmina podjęła wiele pięknych inicjatyw. Jedną z nich jest zasadzenie 600 buków. Sadzenie buków przeznaczonych na teren parafialny jutro po Mszy św. o 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

We wtorek i środę chcemy przeprowadzić prace porządkowe oraz wyrównanie terenu na zewnątrz ogrodzenia kościoła. Serdecznie prosimy do pracy według kolejki – na wtorek od godz. 9.00 mieszkańców Zdan, będzie to zakończenie kolejki a na środę też od godz. 9.00 mieszkańców Bzowa, będzie to rozpoczęcie nowej kolejki. Zabieramy ze sobą szpadle, łopaty i żelazne grabie.

Za tydzień o godz. 16.00 w Szkole w Ługach Wielkich odbędzie się uroczystość z racji 600-lecia parafii. W programie koncert oraz możliwość nabycia pięknego albumu zawierającego zdjęcia i opis ponad 80 krzyży i kapliczek z miejscowości: Ługi Wielkie, Rętki, Lipiny, Chromna, Zdany, Świercze. Dyrekcja szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.

Piłkarze „Wektry” Zbuczyn zapraszają wszystkich na mecz z „Kolektywem” Oleśnica, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00 na stadionie w Zbuczynie.

W minionym tygodniu  odszedł do wieczności śp. Jan Tomaszewski z Rówiec. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, 8.04.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Taca przeznaczona jest na Caritas.

Jutro przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Jest to dzień świętości życia poczętego. Można będzie rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. Na ten temat można dziś pobrać przy kościele bezpłatne materiały.

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny naszego Biskupa Ordynariusza śp. Ignacego Świrskiego. Zachęcamy do modlitwy o rychłą beatyfikację. Obrazek z Ks. Biskupem i modlitwą beatyfikacyjną można pobrać bezpłatnie przy kościele. Obrazki można pobrać dla całej rodziny. 

Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński po Mszy św. o godz. 10.00

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 13 czerwca o godz. 16.00

Dziś o godz. 12.20 w TV Trwam wystąpi nasz Ks. Proboszcz z rolnikami. Natomiast wywiad z Ks. Proboszczem w Katolickim Radiu Podlasia zostanie nadany we wtorek o godz. 21.30.

Niedziela Wielkanocna, 1.04.2018 r., Ogłoszenia

Jutro II dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Ofiary będą przeznaczone na KUL.

Dziękujemy kołom różańcowym i mieszkańcom wiosek za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Lista ofiarodawców umieszczona jest w gablocie. Dziękujemy mieszkańcom Karcz i siostrze Kindze za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom żywności na stół świąteczny na plebanii oraz Firmie „Rzeźnik” za dary konserw dla ludzi w potrzebie. Dziękujmy wszystkim ofiarodawcom jałmużny wielkopostnej, składanej podczas Drogi Krzyżowej, dzięki którym ufundowaliśmy 20 talonów żywnościowych po 150 zł dla uboższych rodzin rozprowadzonych przez grupę charytatywną we współpracy z GOPS-em. Dziękujemy chórowi i panu organiście za oprawę muzyczno-wokalną świąt. Ministrantom i lektorom dziękujemy za piękną służbę przy ołtarzu. Dziękujemy strażakom, harcerzom i wszystkim biorącym udział w czuwaniu przy Grobie Pana Jezusa i zaangażowanym w procesję rezurekcyjną. Gorąco dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty na rezurekcji oraz ich rodzicom i paniom katechetkom.

Do soboty trwać będzie Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca przeznaczona będzie na Caritas.

Za tydzień w Borkach Kosach odpust Miłosierdzia Bożego o godz. 8.00

Od wtorku Msze św. wieczorowe w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 18.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 17.00. Msza św. o 18.00. Osoby obchodzące pierwsze piątki miesiąca, jeżeli są w stanie łaski uświęcającej, nie muszą się spowiadać, wystarczy przyjąć Komunię św. W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 18.00.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”, dwa numery.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  śp. Zofia Antosiewicz ze Zbuczyna, śp. Kazimierz Borkowski z Paduch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Niedziela Palmowa, 25.03.2018 r., Ogłoszenia

Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o 10.00 rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem jutro i we wtorek o godz. 17.30

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za  zorganizowanie trzeciej ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie Zbuczyn – Wiśniew o długości 30 km, w której wzięło udział 300 osób. Dziękujemy Policji i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy.

Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły Drogę Krzyżową w Wielkim Poście. Z ofiar zbieranych w czasie Drogi Krzyżowej zostaną ufundowane talony żywnościowe dla ubogich rodzin.

 Święte Triduum Paschalne, które będziemy obchodzić w tym tygodniu, to najważniejsze dni w roku liturgicznym. Starajmy się wziąć w nich pełny udział.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. Prosimy w tym dniu o modlitwę za kapłanów.

Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00 do 18.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej i adoracji Krzyża o godz. 18.00. Jest to publiczne wyznanie wiary i przyrzeczenie wierności Krzyżowi. Ofiary składane w czasie adoracji Krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po nabożeństwie przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00.

Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 20.00. Prosimy o czuwanie przy Grobie służby mundurowe: strażaków, harcerzy oraz wszystkie wspólnoty parafialne. Dzieci i młodzież zapisują się na adorację wg grafiku u swoich katechetów. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30. Pojedzie 3 księży trasami wywieszonymi w gablocie. Przyjeżdżamy po księży i odwozimy do następnej wioski. I trasa: Łęcznowola, Grodzisk, Rówce, Jasionka, Borki Kosy, Borki Paduchy, Borki Sołdy. II trasa: Zdany, Chromna, Świercze, Borki Wyrki, Helenów, Rętki, Lipiny, Ługi Wielkie, Tarcze, Cielemęc. III trasa: Choja, Rzążew, Bzów, Karcze, Tchórzew, Kijki, Kwasy, Wólka Kamienna, Plewki, Pogonów. Poświęcenie pokarmów w Zbuczynie o godz. 9.00, 11.00, 13.00

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Jest to najbardziej uroczysta celebracja w całym roku liturgicznym. Przynosimy świece.

Wielkanoc. Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 i po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Nie będzie też Mszy św. w kaplicy. Na procesję rezurekcyjną prosimy strażaków i jak najwięcej dzieci do sypania kwiatów.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00 ani w kaplicy. Taca przeznaczona będzie na KUL.

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r., Ogłoszenia

Księdzu Mariuszowi Zaniewiczowi dziękujemy serdecznie za podjęcie trudu rekolekcji. Dziękujemy za głoszone przez Księdza pouczające i trafiające do serca kazania. Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wiele radości w posłudze kapłańskiej w Kurii Biskupiej. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji: księżom spowiednikom, księżom wikariuszom i księdzu diakonowi, siostrze zakrystiance i siostrom pracującym w kuchni, lektorom, psałterzystom, służbie liturgicznej. Dziękujemy ofiarodawcom żywności, szczególnie za mięso, wędliny, ciasto, swojski chleb.

Dziś spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Gorzkie Żale po sumie.

Ks. Diakon Marek Kondej kończy w sobotę praktykę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w duszpasterstwo, życzymy owocnych przygotowań do przyjęcia sakramentu kapłaństwa i zapraszamy do nas na Mszę św. prymicyjną.

Jutro uroczystość św. Józefa. Ze względu na wyjazdy księży na rekolekcje Msze św. będą tylko o godz. 7.00 i 17.00

Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00. Trasa: Zbuczyn – Radomyśl – Wiśniew o długości 27 km. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant. Drogę Krzyżową przechodzimy w milczeniu. Zakończenie w Wiśniewie około godz. 5.00. Powrót każdy zapewnia sobie prywatnie. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Borkach Kosach. Procesja z palmami wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 10.00 a po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu palm dla dzieci i młodzieży.

Przyjmujemy ofiary jałmużny wielkopostnej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Są jeszcze do nabycia  baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Odwiedziny chorych w Wielki Wtorek 27 marca od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny na sumie. Katecheza przed chrztem w poniedziałek 26 i we wtorek 27 marca o godz. 17.30

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński który będzie trwał przez 8 niedziel po Mszy św. o godz. 10.00. Ale rozpoczęcie kursu nastąpi już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w sali pod plebanią. Uczestnicy otrzymają indeksy. Prosimy wszystkich zainteresowanych kursem narzeczonych o przybycie.

Informacja dla rolników: Rząd RP nie wywiązał się z zadań skutecznej walki z ASF. Rolnicy naszej diecezji zawiązali Komitet Protestacyjny. Pierwszy protest to wyjazd w najbliższy piątek do Jasionki k/Rzeszowa na manifestację. Zapisy na wyjazd i dokładne informacje w siedzibie „Schabrolu”.

Nasza diecezja rozpoczyna proces beatyfikacyjny Ks. Biskupa Ignacego Świrskiego. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Siedleckiej a po niej zaprzysiężenie Trybunału beatyfikacyjnego.

W sobotę w Siedlcach odbędzie się kolejny Dzień Młodzieży. Zapisy na wyjazd u Ks. Andrzeja.

W środę 21 marca u naszych sióstr święto patronalne i odpust św. Benedykta. O godz. 9.00 Msza św. w kaplicy u sióstr i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. Siostry serdecznie wszystkich zapraszają.  

 

IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj kazania głosi i zbiera ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Żytomierza na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy Ks. Jarosławowi za przybycie do nas, głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 10.00.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz – wicedyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Siedleckiej. Porządek rekolekcji: Msze św. w piątek i sobotę o godz. 9.00, 11.00, 16.00 – dla dzieci, 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.30 i 17.30. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św. i w czasie Drogi Krzyżowej. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Nauka stanowa dla mężczyzn w piątek o godz. 19.00. W sobotę o godz. 10.00 nauka stanowa dla kobiet. Taca w niedzielę przeznaczona będzie dla ks. rekolekcjonisty. Nie będzie Mszy św. w Borkach Kosach.

Domowy Kościół organizuje ekstremalną Drogę Krzyżową dla wszystkich chętnych w piątek 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00.  Trasa: Zbuczyn – Wiśniew. Zabieramy ze sobą dobre buty, latarkę, odblask, suchy prowiant.

Grób Pański w tym roku szykują według kolejki Karcze.

Odwiedziny chorych w dn. 28 marca. Zapisy chorych w zakrystii.

Chrzest dzieci w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 12.00. Katechezy przed chrztem dla rodziców i chrzestnych 26 i 27 marca o godz. 17.30. Prosimy do udziału w katechezach wszystkich parafian, którzy pragną ochrzcić własne dziecko lub być rodzicem chrzestnym.

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 9.00

 

II Niedziela Wielkiego Postu, 25.02.2018 r. Ogłoszenia

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

W czwartek - I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00, następnie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Msza  św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o 18.30. W sobotę – I sobota miesiąca.

Za tydzień Msza św. w Bokach Kosach w szkole o godz. 12.00 w intencji poległych żołnierzy wyklętych i o pomyślność Ojczyzny. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień imieniny Ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Pamiętajmy o Ks. Biskupie w modlitwach.

Za tydzień można będzie nabyć przy kościele wyroby świąteczne z warsztatów  w Kisielanach. Dochód przeznaczony jest na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Za dwa tygodnie kazania wygłosi i zbierze ofiary do puszek Ks. Jarosław Kotwicki z Ukrainy.

Ks. Proboszcz wyjeżdża dziś z parafianami do Ziemi św., księża wikariusze wyjechali z młodzieżą w góry. Dyżur w parafii do czwartku będą pełnić Ks. Wojciech i Ks. Diakon.

Wyjazd do Ziemi św. dziś o godz. 16.00.

Przymiarka strojów do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.00 w sali pod plebanią.

Z biura Papieskich Dzieł Misyjnych przysłano podziękowanie kolędnikom misyjnym za ofiary na misje oraz pamiątki. Kolędnicy mogą je odebrać w zakrystii.

Są już do nabycia baranki wielkanocne z czekolady po 5 zł. Dochód przeznaczony jest na Caritas.

Dzisiaj w ramach jałmużny wielkopostnej można wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

I Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2018 r. Ogłoszenia

Witamy serdecznie Ks. Diakona Marka Kondeja, który rozpoczyna dziś w naszej parafii drugą część praktyk diakońskich. Życzymy radosnej i owocnej praktyki.

Dzisiaj kończymy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu nadal można wpisywać postanowienia abstynenckie.

Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 18.30. W miniony piątek była za słaba frekwencja. Prosimy, by każdy parafianin czuł się zobowiązany do udziału. Prosimy przyprowadzać dzieci.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. w najbliższą sobotę 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii jeszcze tylko dzisiaj. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się. Wyjazd w sobotę sprzed kościoła o godz. 8.00

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Na polecenie Ks. Biskupa dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę domu pielgrzyma w Pratulinie. Na ten cel można też w zakrystii nabyć cegiełki. Za tydzień w ramach jałmużny wielkopostnej można będzie wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. od 16 do 18 marca. Prosimy, by już dziś zaplanować sobie wolny czas, by wziąć w nich udział.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Daniela Borkowska ze Zbuczyna, śp. Zdzisław Perka z Grodziska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj światowy dzień chorego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

Zapraszamy serdecznie na film pt. „Wiara króla”, który będzie wyświetlony dzisiaj w kościele o godz. 19.00.

Jutro 4 rocznica śmierci Ks. Prałata Jana Siekierko. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. za Ks. Prałata o godz. 17.00.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Jest to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy. Wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych a ponadto osoby od 18 do 60 roku życia mogą spożyć do syta tylko jeden posiłek dziennie. Dzień ten przeżywamy na modlitwie i w skupieniu. Podejmujemy postanowienia wielkopostne. W tym dniu wypadają też tzw. „walentynki”, dlatego wszystkie planowane imprezy walentynkowe należy przenieść na inny termin.

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu. Do Księgi Trzeźwościowej wyłożonej na bocznym ołtarzu wpisujemy postanowienia abstynenckie. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 18.30 z Komunią św. ale bez Mszy św.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w piątek o godz. 7.00.

Wyjazd do Niepokalanowa i Ołtarzewa odwołujemy ze względu na małe zainteresowanie.

Kongres różańcowy odbędzie się w Radzyniu Podl. 24 lutego. Organizujemy autokar. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Prosimy koła różańcowe o zapisywanie się.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. wylatujemy 25 lutego. Wyjazd autokarem na lotnisko o godz. 16.30 sprzed kościoła.

Przeprowadziliśmy odkurzanie kościoła, sufitu, gzymsów i ścian. Zdjęcia z prac można obejrzeć na stronie internetowej.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas trzecich.

Zachęcamy, by więcej dzieci wstąpiło do Oazy Dzieci Bożych. Spotkania w soboty o godz. 11.00. Zgłoszenia do Ks. Krzysztofa. Próby scholi w soboty o godz. 10.00. Zgłoszenia do Ks. Andrzeja.

Przygotowujemy się do Jubileuszu 600-lecia parafii, do Misji św. i wizyty Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Spotkanie organizacyjne Rady Duszpasterskiej z księżmi misjonarzami odbędzie się za tydzień na plebanii o godz. 17.00. Prosimy o obowiązkowe przybycie liderów wszystkich grup parafialnych oraz pań katechetek.

Są kalendarze rolników ze zwrotów z diecezji. Można je nabyć w zakrystii z przeceną po 15 zł. 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Helena Sysik ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

V Niedziela Zwykła, 4.02.2018 r. Ogłoszenia

Dziś kazania głosi Ks. Dariusz Stańczyk z Syberii i po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na wsparcie parafii katolickiej w Tobolsku. Dziękujemy Ks. Dariuszowi za przybycie, głoszone Słowo Boże i życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości w pracy w trudnych warunkach syberyjskich.

Serdecznie dziękujemy młodzieży z KSM-za zorganizowanie balu karnawałowego. Dyrekcji szkoły dziękujemy za udostępnienie stołówki i kuchni. W balu udział wzięło ponad 130 osób. Życzymy młodzieży dalszych sukcesów w służbie Bogu i Ojczyźnie.

Film pt. „Wiara króla”, który miał być wyświetlony dzisiaj w kościele, będzie wyświetlony za tydzień o godz. 19.00.

Jutro wspomnienie św. Agaty. Po Mszach św. błogosławieństwo soli i chleba, których używamy w obliczu zagrożenia ze strony żywiołów.

W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, siostry św. Benedykta, patronki naszych sióstr. Módlmy się za nasze siostry Benedyktynki i o nowe powołania zakonne.

Msza św. wieczorowa w sobotę będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 18.00 ze względu na wcześniejszy ślub.

Za tydzień światowy dzień chorego. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielimy sakramentu namaszczenia. Prosimy o przywiezienie osób chorych i w podeszłym wieku do kościoła.

Organizujemy wyjazd do Niepokalanowa dla zapoznania się z dziełem św. Ojca Maksymiliana Kolbe i do księży pallotynów do Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej w sobotę 3 marca. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii.

Na pielgrzymkę do Ziemi św. wylatujemy 25 lutego. Wyjazd autokarem na lotnisko o godz. 16.30 sprzed kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bolesław Bonat z Kosów, śp. Karol Dziedzic z Kolonii Jasionka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


 

IV Niedziela Zwykła, 28.01.2018 r. Ogłoszenia

Małżeństwa pragnące wstąpić do Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w sali pod plebanią dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z Komunią pod dwiema postaciami i adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Przynosimy do kościoła gromnice. W tym dniu modlimy się za powołanych do życia zakonnego. Taca na utrzymanie zakonów klauzurowych w diecezji. Jest to też I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – I sobota miesiąca. Msze św. o 7.00 i 17.00. Jest to też dzień św. Błażeja – patrona w chorobach gardła. Po Mszach św. modlitwa do św. Błażeja i obrzęd uzdrowienia górnych dróg oddechowych.

Za tydzień kazania wygłosi Ks. Dariusz Stańczyk z Syberii i po Mszach św. zbierze ofiary do puszek.

Za tydzień o godz. 19.00 w kościele będzie wyświetlony film pt. „Wiara króla”.

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec” dla prenumeratorów. Zamówiliśmy kilka egzemplarzy więcej, można jeszcze się zapisać.

Kongres Rolnictwa RP z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się w Warszawie 3 lutego. Rolnicy mogą wziąć w nim udział. Wyjazd organizuje Grupa Producencka „Schabrol” w Zbuczynie. Dokładne informacje i zapisy w biurze „Schabrolu”. Poruszany będzie m.in. problem ASF-u.

Organizujemy wyjazd do Niepokalanowa dla zapoznania się z dziełem św. Ojca Maksymiliana Kolbe i do księży pallotynów do Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej w sobotę 3 marca. Koszt około 70 zł. Zapisy w zakrystii.

Mieszkańcy Wędziagoły na Litwie, których Ks. Proboszcz odwiedził tydzień temu, składają gorące podziękowanie za ofiarowane im ubrania i książki.

Ofiary na misje zebrane przez kolędników misyjnych wyniosły 5.581,-zł. Bóg zapłać kolędnikom i wszystkim parafianom, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary.


 

II Niedziela Zwykła, 14.01.2018 r. Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy Domowemu Kościołowi za zorganizowanie spotkania małżeństw. Jak wynika z relacji uczestników, było ono bardzo potrzebne i dostarczyło wielu pięknych przeżyć umacniających wspólnotę małżeńską.

Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach od nowego roku będą odprawiane każdego 16 dnia miesiąca o godz. 7.00. Najbliższa Msza św. wypominkowa we wtorek.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo dzieci i spotkanie z rodzicami klas III

W Seminarium Duchownym będą organizowane rekolekcje dla młodzieży męskiej w dniach od 2 do 4 lutego. Chętnych młodzieńców prosimy o zgłoszenie się do księży wikariuszy.

Uboga rodzina potrzebuje kuchni gazowej z elektrycznym piekarnikiem. Może ktoś z parafian mógłby taką ofiarować, prosimy o kontakt.

W związku z chorobą Ks. Andrzeja nastąpiła zmiana porządku kolędy:

Poniedziałek od godz. 15.00 - ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała (2 ks.)

Wtorek od godz. 9.00 - Rówce (2 ks.), od godz. 15.00 - ul. Dębowa, Piwna (1 ks.)

Środa od godz. 15.00 - ul. Lipowa, Cmentarna (1 ks.), ul. Graniczna (1 ks.), ul. Klonowa, Piaskowa, Krótka, Rynkowa (1 ks.)

Za tydzień podsumowanie kolędy.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Kruk ze Zbuczyna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


Niedziela Chrztu Pańskiego, 7.01.2018 r. Ogłoszenia

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi, Ks. Krzysztofowi, KSM-wi, ministrantom, lektorom, Oazie dziecięcej i młodzieżowej i wszystkim zaangażowanym osobom za przygotowanie i przeprowadzenie wczorajszego Orszaku Trzech Króli a parafianom za liczny udział.

Dzisiaj Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Msza św. dziękczynna w  katedrze siedleckiej o godz. 13.00.

Zapraszamy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa dziś na spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św., następnie spotkanie w szkole.

Dzisiaj jasełka w świetlicy w Paduchach o godz. 16.00.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu:

Poniedziałek od godz. 9.00 Grodzisk (2 ks.), Kwasy i Wólka Kamienna (2 ks.)

Wtorek od godz. 12.00 – Jasionka (2 ks.)

Środa od godz. 9.00 – Łęcznowola (2 ks.), od godz. 15.00 Zbuczyn, ul. Terspolska (3 ks.)

Czwartek od. godz. 9.00 – Kol. Jasionka i ul. Polna (2 ks.), od. godz. 15.00 Zbuczyn , ul. Siedlecka, Żytnia (3 ks.)

Piątek od. godz. 15.00 Zbuczyn ul. Starowiejska (2 ks.), ul. Gliniana, Północna, Leśna (2 ks.)

Sobota od godz. 9.00 – Borki Kosy (2 ks.), ul. Poręby, Spacerowa, Świerkowa (1 ks.)

Poniedz. 15 stycznia od godz. 15.00 - ul. Młynarska, Słoneczna, Boczna, Mała (2 ks.), ul. Klonowa, Krótka, Rynkowa (1 ks.)

Wtorek 16 stycznia od godz. 9.00 - Rówce (2 ks.), od godz. 15.00 - ul. Dębowa, Piwna (1 ks.)

Środa 17 stycznia od godz. 15.00 - ul. Lipowa, Cmentarna (1 ks.), ul. Graniczna (1 ks.)

Odeszli do wieczności śp. Krystyna Celińska ze Zbuczyna, pogrzeb jutro o godz. 13.00, śp. Aleksandra Rzążewska z Rzążewa, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz nim dać Panie.


 

Niedziela Św. Rodziny, 31.12.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiaj zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne o godz. 16.00.

Jutro Nowy Rok i Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące, tak jak Trzech Króli 6 stycznia. Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej jutro, w Nowy Rok o godz. 17.00

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 10.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego pod przewodnictwem pana Tomasza Radomyskiego. Po Mszy św. o 12.00 wyruszymy w orszaku Trzech Króli.

Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień Jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną do katedry siedleckiej na godz. 13.00.

Zapraszamy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa na spotkanie w przyszłą niedzielę 7 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św.

Za tydzień Jasełka i wigilia środowiskowa w świetlicy w Paduchach o godz. 16.00. Paduchy wszystkich zapraszają.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Msza św. z adoracją o godz. 17.00. W piątek – I piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź o godz. 16.00. Msza św. o godz. 17.00. W sobotę, w święto Trzech Króli wypada też I sobota miesiąca.

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej i Oazy dziecięcej i młodzieżowej w czwartek o godz. 18.00.

Na kanale TV Republika można będzie obejrzeć film o Solidarności Walczącej reżyserowany przez Pawła Przewoźniego, syna naszego pana organisty, w którym wystąpią taż nasi parafianie. Projekcja jutro o godz. 20.40

Ktoś systematycznie wyrzuca śmieci budowlane do pojemników na nasze cmentarze. Jest to głównie styropian do ocieplania domów. Proszę o informację, kto to może być a najlepiej by sam się przyznał.

Kolęda w nadchodzącym tygodniu: Wtorek od godz. 9.00 – Ługi Wielkie (2 ks.), Rzążew (2 ks.), Choja (1 ks.). Środa  od godz. 9.00 – Bzów (2 ks), Karcze (1 ks.), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Łąkowa, Cicha, Ogrodowa (1 ks.). Czwartek od godz. 9.00 – Tchórzew i Kijki (2 ks), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Jana Pawła II, Spokojna, Błękitna (1 ks). Piątek od godz. 9.00 – Plewki (1 ks), Pogonów (1 ks), od godz. 15.00 – Zbuczyn, ul. Jasna, Wesoła, Pogodna, Południowa (2 ks.)

Odszedł do wieczności śp. Stanisław Samoćko z Łęcznowoli. Pogrzeb w piątek o godz. 10.00


II dzień Świąt Bożego Narodzenia, Św. Szczepana, 26.12.2017 r., Ogłoszenia

Dziś święto św. Szczepana – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o 16.00. Taca dzisiejsza  przeznaczona jest na Caritas. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. O godz. 12.00 chrzest dzieci.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Bzowa za przygotowanie szopki betlejemskiej, młodzieży z KSM-u dziękujemy za przystrojenie choinek. Panu Krzysztofowi i Siostrze Kindze - za wkład pracy nad przygotowaniem kościoła do świąt. Dziękujemy Panu Henrykowi Tomaszewskiemu za ofiarowanie 6 choinek do kościoła, Panu Andrzejowi Pawłowskiemu – za ofiarowanie kwiatów gwiazdy betlejemskiej, anonimowemu darczyńcy za ofiarowanie klatki na króliki, Panu Krzysztofowi Turskiemu za dostarczenie królików do szopki. Licznym parafianom dziękujemy za dary żywnościowe na stół świąteczny na plebanii. Dziękujemy panu Organiście, chórowi i scholi za przeprowadzenie jutrzni przed pasterką i śpiew kolęd.

W środę święto św. Jana Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków Męczenników. W niedzielę święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok o godz. 16.00. Do 1 stycznia będziemy obchodzić Oktawę Bożego Narodzenia. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Prosimy jubilatów obchodzących pięcio-, dziesięcio- i piętnastolecie zawarcia sakramentu małżeństwa o przyśpieszenie zgłoszeń na organizowane dla nich spotkanie na 7 stycznia. Wysłaliśmy 71 zaproszeń, ufamy, że wszyscy wezmą udział w pięknej imprezie.

Opłatek Legionu Maryi odbędzie się w środę o godz. 17.30. Spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek o godz. 17.30. Opłatek grupy pielgrzymkowej nr 6 odbędzie się w sobotę 30 grudnia o godz. 18.00 w sali pod plebanią. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, także duchowych. Spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej w Nowy Rok o godz. 17.00

Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Do każdego domu pragniemy zanieść dar modlitwy i błogosławieństwa Bożego na Nowy Rok. Porządek kolędy na ten tydzień: Środa od godz. 9.00 - Borki Wyrki (2 księży), Helenów (2 księży). Czwartek od godz. 9.00 - Lipiny (1 ks.), Ługi Rętki (1 ks), Chromna (1 ks), Świercze (1 ksiądz). Piątek od godz. 9.00 – Borki Paduchy (3 księży), Borki Sołdy (1 ks). Sobota od godz. 9.00 - Tarcze (1 ksiądz), Zdany i Koszarka (1 ksiądz), Cielemęc (2 księży ale jeden ks. od godz. 9.00, a drugi od godz. 11.00 rozpocznie do strony Tarcz)


IV Niedziela Adwentu, 24.12.2017 r., Ogłoszenia

Dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę ale nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż będzie to już pora wieczerzy wigilijnej.

Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów dziś o godz. 10.00.

Dzisiaj można jeszcze nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas.

Dziękujemy garstce najgorliwszych parafian, którzy uczestniczyli w roratach, za piękne świadectwo wiary. Szczególnie gorąco dziękujemy dzieciom. Dziękujemy S. Marii, Legionowi Maryi i młodzieży z KSM-u za przygotowywanie kanapek dla dzieci.

Wszystkich parafian i gości zapraszamy serdecznie na Mszę św. – „Pasterkę” dziś o północy. Pasterka będzie poprzedzona jutrznią o godz. 23.30 w wykonaniu scholi młodzieżowej pod przewodnictwem pana organisty.                    

Jutro – poniedziałek 25 grudnia – I dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w dzień o godz. 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o godz. 7.00 i 16.00

We wtorek 26 grudnia – święto św. Szczepana – II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicach oraz o 16.00. Taca będzie przeznaczona na Caritas. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Prosimy o przywiezienie dzieci na godz. 10.00.

We wtorek o godz. 12.00 chrzest dzieci.

Dzisiejsze „Echo Katolickie” stanowi świąteczny numer z kalendarzem na przyszły rok.


III Niedziela Adwentu, 17.12.2017 r., Ogłoszenia

Serdecznie dziękujemy Ks. Adamowi Przywuskiemu za przeprowadzenie rekolekcji. Księdza nauki głoszone z zaangażowaniem, bogate w treść, głęboko zapadły w serca parafian. Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i dalszej opieki Matki Bożej Latyczowskiej w posłudze duszpasterskiej na Ukrainie.

Dzisiaj spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00.

W imieniu Polaków na Litwie serdecznie dziękujemy za ofiarowane w wielkiej ilości ubrania i książki. Dziękujemy też za dary żywnościowe i środki czystości dla Polaków z Brześcia i okolic.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na ostatnie już roraty w środę i sobotę o godz. 6.30.

Dzisiaj można jeszcze nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok.

Pan Organista rozniesie ostatnie już opłatki w poniedziałek od godz. 9.00 – ul. Terespolska, Dębowa, Piwna, Rynkowa.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w czwartek 21 grudnia od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje IV dekanalny bal karnawałowy dla młodzieży naszej parafii oraz dekanatu, który odbędzie się 3 lutego 2018 r. Zapisy u członków KSM oraz u Ks. Andrzeja. Koszt 30 zł. Szczegóły podane są na parafialnej stronie internetowej.

Za tydzień wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę ale nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, gdyż będzie to już pora wieczerzy wigilijnej. Prosimy, by dobrze to zapamiętać, by nikt nie pozostał bez Mszy św. niedzielnej.

Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów za tydzień o godz. 10.00

Chrzest dzieci w II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy, by w tygodniu spisać akt chrztu w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antoni Graczyk z Kolonii Jasionka, śp. Mariusz Wilczyński z Łęcznowoli, śp. Helena Borkowska z Paduch, której pogrzeb będzie jutro o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


II Niedziela Adwentu, 10.12.2017 r., Ogłoszenia

W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Godziny Mszy św. rekolekcyjnych w piątek i sobotę: 6.30 - roraty, 9.00, 11.00, 16.00 – z udziałem dzieci, 18.00. Nauki stanowe: dla kobiet – w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, dla mężczyzn – w sobotę po Mszy św. o godz. 9.00. W niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicy. W niedzielę spotkanie młodzieży z ks. rekolekcjonistą po Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź w piątek i sobotę pół godz. przed Mszą św. i w czasie Mszy św. Taca za tydzień przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Program rekolekcji wywieszony jest też w gablocie i umieszczony na stronie internetowej. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Adam Przywuski z sanktuarium M.B. w Latyczowie.

Dzisiaj można składać dary żywnościowe i środki czystości dla Polaków na Białorusi. Samochód z polskiego konsulatu w Brześciu przyjedzie po dary jutro o godz. 14.00

Napłynęła też prośba od Polaków na Litwie, żyjących w bardzo biednych okolicach, zapomnianych przez organizacje pomocowe. Potrzebne są książki oraz ubrania używane ale w dobrym stanie dla dzieci i dorosłych. Ubrania i książki można przynosić do sali pod plebanią do piątku. Odbiór w piątek po południu.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na roraty w środy i soboty o godz. 6.30. Dodatkowe roraty w najbliższy piątek w czasie rekolekcji.

Dziś kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Boska interwencja”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00

Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj można też nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok po 10 i 20 zł. Są jeszcze do nabycia wigilijne świece Caritas po 5, 10, 15 i 20 zł. Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok. Koszt 60 zł.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków od godz. 9.00. Poniedziałek -  Choja, Zbuczyn ul. Graniczna, Klonowa,  Piaskowa, Krótka. Wtorek -  ul. Starowiejska, Jasna, Błękitna i przyległe. Środa – ul. Słoneczna, Lipowa, Cmentarna, Jana Pawła i przyległe. Czwartek - ul. Siedlecka.

Prosimy kolędników misyjnych o zgłaszanie się do katechetów. Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów 24 grudnia o godz. 10.00

Przychodnia Lekarska w Zbuczynie przy ul. Terespolskiej 13 zaprasza na badanie osteoporozy jutro od godz. 9.00 do 13.00.

Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w sobotę o godz. 9.00 w czasie rekolekcji

Odwiedziny chorych odbędą się w czwartek 21 grudnia. Zapisy w zakrystii.


I Niedziela Adwentu, 3.12.2017 r., Ogłoszenia

Do naszej parafii przybył na praktykę duszpasterską Ks. Diakon Marek Kondej. Serdecznie Ks. Diakona witamy, życzymy miłego pobytu w naszej parafii i zdobycia wielu doświadczeń duszpasterskich.

Wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach rozprowadzają dzisiaj przy kościele ozdoby Bożonarodzeniowe.

Dzisiaj też zbiórka do puszek na dokończenie domu rodziny Toczyskich z Ługów Wielkich.

Polski Konsulat w Brześciu zwrócił się do nas z prośbą by przeprowadzić zbiórkę żywności i środków czystości dla Polaków na Białorusi. Uprzejmie prosimy tych parafian, którzy dwa tygodnie temu nie złożyli darów dla ubogich, aby teraz okazali życzliwość naszym rodakom i za tydzień przynieśli dary do przedsionka zakrystii.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na roraty w środy i soboty o godz. 6.30. Dzieci będą losować figurkę Maryi do zabrania do domu. W środy po roratach, dla dzieci i młodzieży będą przygotowane kanapki w sali pod plebanią.

W czwartek – I czwartek miesiąca. Komunia św. pod dwiema postaciami i adoracja adwentowa o godz. 17.00

W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00. Legion Maryi będzie rozdawał Cudowny Medalik. O godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieci I-komunijnych. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami. Także o godz. 17.00 dokonamy aktu zawierzenia służby liturgicznej Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Rzążewie będzie obchodzić 80-lecie swej działalności. Msza św. w intencji strażaków w kaplicy w Rzążewie o godz. 10.00. Następnie o godz. 11.00 otwarcie i poświęcenie nowej strażnicy.

Za tydzień w kościele będzie wyświetlony piękny film pt. „Boska interwencja”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00

Jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”. Zapisujemy na prenumeratę „Różańca” na następny rok. Koszt 60 zł.

Pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków od godz. 9.00. Poniedziałek – Jasionka i ul. Polna, wtorek – Wólka Kamienna, środa – Plewki, Tchórzew, Karcze i ul. Gliniana, czwartek – Chromna i Rętki, piątek od godz. 12.00 – Zbuczyn, ul. Poręby i Spacerowa, sobota  od 9.00 – Zbuczyn, ul. Północna, Łąkowa i przyległe.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Za tydzień można też będzie nabyć ewangeliarz z rozważaniami na przyszły rok.

O przygotowanie żłóbka w kościele prosimy według kolejki mieszkańców Bzowa.

Są już do nabycia wigilijne świece Caritas po 5, 10, 15 i 20 zł.

Prosimy kolędników misyjnych o zgłaszanie się do katechetów. Uroczyste posłannictwo kolędników i wręczenie identyfikatorów 24 grudnia o godz. 10.00

Przychodnia Lekarska w Zbuczynie przy ul. Terespolskiej 13 zaprasza na badanie osteoporozy 11 grudnia. Dokładne informacje na plakacie w gablocie.

Prosimy o zgłaszanie jakichkolwiek śladów występowania dzików. Mazowiecka Izba Rolnicza uruchomiła w tym celu specjalny telefon nr 500 04 04 10. Informacje będą przekazywane do myśliwych celem odstrzału dzików w ramach walki z ASF. Nr telefonu wywieszony jest w gablocie i podany na stronie internetowej.

Zabytkowe tablice z łacińskimi napisami pochodzące z sanktuarium M.B. Kodeńskiej będą uroczyście przekazane do Kodnia w najbliższy czwartek. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie o godz. 12.00 odbędzie się konferencja naukowa w obecności mediów na temat historii tablic, następnie zostanie podpisany akt przekazania tablic Ojcom Oblatom. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Wstęp wolny.

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszej szkole wigilia harcerska i zlot Siedleckiego Hufca ZHP.