Domowy Kościół

Domowy Kościół – DK

jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem Domowego Kościoła.

Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921–1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ. Duchową kolebką Domowego Kościoła jest Krościenko n/D, gdzie w 1973 r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.

Kręgi Rodzin

są częścią Ruchu Światło-Życie, skupiającą małżeństwa sakramentalne. Krąg stanowi 5-6 rodzin, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie i podsumowaniu całomiesięcznej pracy nad doskonaleniem życia małżeńskiego i rodzinnego we wspólnym wzrastaniu w wierze poprzez codzienną lekturę Pisma Św., modlitwę osobistą, małżeńską i rodzinną oraz comiesięczny dialog z małżonkiem w obecności Pana Jezusa.

Dzięki wprowadzeniu w życie tych elementów następuje indywidualne zbliżenie do Boga i małżonków do siebie nawzajem. Nie są one celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Ich realizowanie odbywa się poprzez codzienny wspólny wysiłek małżonków, podejmujących i realizujących poszczególne zobowiązania, oraz poprzez wzajemną pomoc małżeństw w kręgu w dążeniu do Chrystusa. Na spotkaniu kręgu obecny jest kapłan.

Parafia Zbuczyn należy do III Rejonu SIEDLECKIEGO i liczy 5 kręgów – 25 małżeństw

PARA REJONOWA – Anna i Dominik Pastor pięknie dba o rozwój małżeństw i ruchu w naszym regionie.

e-mail: dominik.pastor@gmail.com
tel. Ania: 792 322 282
tel. Dominik: 793 322 080

MODERATOR REJONOWY DK w naszym regionie jest ks. Krzysztof Zawadzki