OGŁOSZENIA XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08 – 14.08.2022

Dzisiaj gościmy O. Oblata który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze na przyszły rok.

• Dzisiaj po Mszy św. o 10.00 w Sali na plebanii będą do odebrania zdjęcia z     I komunii św.
  • Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 12.00 procesja.
  • Także dzisiaj zapraszamy w imieniu organizatorów na „I Regionalny Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich” w Borkach Kosach.
  • Zapraszamy na duchowe pielgrzymowanie, dzisiaj po Mszy o 16.00, a w tygodniu: o 19.00 Msza Św. i czuwanie zakończone apelem. W sobotę połączone z Nabożeństwem Fatimskim.
  • W tym tygodniu Msza św. wieczorowa o 19.00.
  • W środę Nowenna do MB Jasnogórskiej o 19.00. Święto Św. Wawrzyńca.
  • Za tydzień taca inwestycyjna na podjęte prace w parafii.
  • Zachęcamy do czytania „Echo Katolickie”: Po co Jezus przemienił się wobec uczniów. Pielgrzymka jest lustrem wiary i pobożności. Czy potrzebne jest zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych? Koronka do krwawych łez MB, to modlitwa, która kruszy najzatwardzialsze serca. Jak nie dać się oszustom. Mamy doczynienia z plagą wyłudzeń już nie tylko na wnuczka, ale na policjanta czy urzędnika.

Na Sąd Boży zostali wezwani: Jan Ługowski pochodzący z miejscowości Ługi Rętki i Bożena Jasińska z Jasionki ur. pogrz. we wtorek. Wieczny odpoczynek ….

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Zapowiedzi I:

• Piotr Ługowski kaw. Helenów, par. tut. i Emilia Księżopolska panna, Tworki, par. Wiśniew.
  • Karol Wojewódzki kaw. Wólka Kamienna, par. tut. i Magdalena Stolarska, panna Maszewo Duże par. Biała.
  • Piotr Rades kaw. Lipiny, par. tut. i Hanna Grzelak panna, Wiśniew Kolonia, par. Wiśniew.

Otoczmy ich naszą modlitwą.

Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY
w związku z wypadkiem polskiego autobusu w Chorwacji.
Drodzy Bracia i Siostry, Kochani Diecezjanie!

W dzisiejszy poranek dotarła do nas informacja o tragicznym wypadku polskiego autobusu w Chorwacji, którym jechali nasi Rodacy do sanktuarium w Medjugorie. Wśród uczestników tej pielgrzymki, zarówno w gronie kapłanów, sióstr zakonnych czy świeckich, były osoby związane z Diecezją Siedlecką zarówno poprzez zamieszkanie, posługę, ale też i pochodzenie.

Wraz z Księdzem Biskupem Grzegorzem i całą wspólnotą Kościoła Siedleckiego pragnę zapewnić o naszej szczególnej bliskości ze wszystkimi, którzy ucierpieli w tym wypadku oraz ich bliskimi. Ogarniamy ich szczególną modlitwą wypraszając dla poszkodowanych i przebywających w szpitalu – wśród nich Ks. Leszka Hryciuka, proboszcza parafii Niemojki – łaskę zdrowia i powrotu do pełni sił. Pamiętamy o tych, którzy zginęli, błagając dobrego Boga o Jego miłosierdzie i udział w chwale nieba dla nich. Łączymy się w bólu i solidarności z rodzinami ofiar, niosąc im dar modlitewnej pamięci, chrześcijańskiej pociechy i wyrażając im nasze współczucie.

Bardzo proszę, aby we wszystkich kościołach naszej Diecezji, podczas każdej Mszy świętej, zanosić modlitewne wezwanie w intencji tych, którzy ucierpieli i zginęli w tym tragicznym wypadku. Włączmy też tę prośbę w duchowe pielgrzymowanie, które ma miejsce w naszych parafiach oraz w naszą osobistą modlitwę, szczególnie przez przyczynę Matki Najświętszej.

Z pasterskim błogosławieństwem       Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Prośmy o pokój dla świata i opamiętanie dla oprawców.