Kolęda 2021/2022

W poniedziałek rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.

Będziemy nawiedzali parafian, aby błogosławić mieszkańców i domy, wspólnie się modlić, zbierać ofiary na funkcjonowanie parafii.

Ze względu na obecną sytuację wizyta będzie trwała krócej, prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa: zakładanie maseczek, nie podawanie dłoni. Osoby, które nie mogą nas teraz przyjąć ze względu na koronawirus, kwarantannę prosimy, aby powiadomić sąsiadów i można będzie się umówić na wizytę w późniejszym czasie.

W tym roku planujemy renowację wszystkich drzwi w kościele – koszt około 140 000 zł. – nie udało się to ubiegłym roku – dokończenie prac przy parkingu na cmentarzu: wykonanie bramy, naprawienie parkanu, a także inwentaryzację cmentarza – Będzie dokonany spis wszystkich grobów i zmarłych, co jest wymogiem prawnym. Będzie dostęp do cmentarza przez Internet, zdjęcia grobów i dane osób pochowanych. Dlatego zostaną wykonane nowe zdjęcia grobów, już w styczniu. Wielka prośba, aby groby były posprzątane, widoczne tablice. Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na na te inwestycje. Pamiętajmy, że nie tylko wzrosły koszty utrzymania rodzin, ale także parafii. Ofiara kolędowa jest jedną większą ofiarą na potrzeby parafii raz w roku od całej rodziny.

Program Kolędy.

 • Poniedziałek 10.01
  • od godz. 9.00 Ługi Wielkie 2 ks.
  • od 15.00 – Zbuczyn, ul. Jasna, Wesoła, Pogodna, Południowa 2 ks.
 • Wtorek 11.01
  • od 9.00 – Ługi Rętki 1 ks.
  • od 15.00 Zbuczyn ul. Terespolska 3 ks.
 • Środa 12.01
  • od 9.00 – 1 ks. Świercze, po zakończeniu ten sam ks. Lipiny,
  • od 15.00 – Zbuczyn, ul. Klonowa, Piaskowa, Krótka, Rynkowa 2 ks.
  • od 15.30 – ul. Łąkowa, Cicha, Ogrodowa 1 ks.
 • Czwartek 13.01
  • od 9.00 – Tarcze 1 ks.,
  • od 15.00 – Zbuczyn, ul. Starowiejska 3 ks.
 • Piątek 14.01
  • od godz. 15.00 – Zbuczyn ul. Siedlecka, Żytnia 3 ks, ul. Graniczna 1 ks.
 • Sobota 15.01
  • od godz. 9.00 – ul. Lipowa, Cmentarna 1 ks., ul. Kol Jasionka ul. Polna 1 ks. ul. Gliniana, Leśna, Północna 2 ks.
  • Od 16.00 ul. Błękitna.

Prosimy o samochody na kolędę.