Słowo Ks. Proboszcza w sprawie wojny na Ukrainie

Słowo Ks. Proboszcza.
        Drodzy Parafianie, w tych trudnych chwilach, gdy obok nas toczy się wojna, giną i cierpią niewinne osoby, wydaje się, że zło, nienawiść zwycięża.
        Nie traćmy Wiary, Nadziei i Miłości, nie pozwólmy, aby nienawiść zagościła w naszych sercach, bo zło można zwyciężyć tylko dobrem.


„Nie lękajcie się”.  „Miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat”. J 16,33


Bóg jest większy od najpotężniejszych armii świata, największych przywódców, każdego zła. Do Niego należy ten świat i my do Niego należymy. Nie lękaj się, nie martw się, ale zaufaj Bogu i pomóż Jemy działać w tym świecie. Bóg potrzebuje ciebie, Twojej modlitwy, pokuty i nawrócenia, aby zwyciężać.
       Kto może, zachęcam aby przychodzić na modlitwę w świątyni, (przedsionek jest otwarty cały dzień), jak najczęściej uczestniczyć we Mszy św. i ofiarowywać komunię św. w intencji wynagradzającej za grzechy i prośby o pokój. Jeżeli nie możemy odwiedzić świątyni to gromadźmy się w naszych domach przy zapalonej gromnicy w gronie rodzinnym, aby błagać o pokój.

Prośmy, także naszą Matkę i Królową, aby wstawiała się za nami. Nich Pan wysłucha naszego błagania, strzeże i błogosławi.

Ks. Sławomir Brodawka